استعلام قیمت تماس با ما

0912-6358721

نماشویی ساختمان با طناب و قیمت نماشویی‌ و شستشوی نما

آشنایی با خدمات نماشویی

شستشوی نما این روزها در شهرهای بزرگ بیشتر انجام می شود. همان طور که می دانید در شهرهای بزرگ به دلیل آلودگی هوا، رفت و آمد پیاپی خودروها، وجود کارخانجات متعدد و… نمای ساختمان ها بیشتر دچار آلودگی می شود. وجود چنین آلودگی هایی باعث بارش باران اسیدی خواهد شد. ساختمان های سطح شهر نیز در معرض بارش این باران ها و آلودگی های محیطی قرار دارند. نشستن آلودگی و جرم روی نمای ساختمان، باعث ایجاد ظاهری نازیبا خواهد شد. در این روزها که افراد بیش از پیش به مسئله زیبایی ساختمان ها و نمای ظاهری آن ها، اهمیت می دهند استفاده از خدمات نماشویی با استقبال گسترده ای از سوی مردم مواجه شده است.

در واقع شستشوی نمای ساختمان به شما کمک می کند تا ظاهر ساختمان خود را درست شکل روز اول کنید. قیمت نماشویی با توجه به ملاک های مختلفی مانند ارتفاع ساختمان، متراژ ساختمان، میزان آلودگی و… تعیین می شود. در این محتوا قصد داریم در مورد شستشوی نما، روش های انجام و هزینه های مربوط به آن توضیحاتی به شما دهیم. پس همراه ما باشید.

فرایند نماشویی همانطور که از نام آن پیداست، بیانگر نظافت نمای بیرونی سازه‌های شهر می‌باشد. این فرایند، یکی از خدمات تخصصی در حوزه ساخت و ساز است که با استفاده از متد و روش‌های بسیار متنوعی انجام می‌گردد. شایان ذکر است که با توجه به گسترش آلاینده‌های زیست محیطی، امروزه خدمات شستشوی نما یکی از خدماتی اصلی جهت حفظ زیبایی نمای ساختمان می‌باشد.

نماشویی ، نماشویی ساختمان با طناب ، قیمت نماشویی

نماشویی با استفاده از روش دسترسی با طناب یکی از روش‌های پرکاربرد در حوزه نظافت نمای ساختمان‌هاست. در این روش، کارکنان ماهر و مجرب با استفاده از طناب و تجهیزات ایمنی مناسب به نمای ساختمان دسترسی پیدا کرده و با استفاده از مواد شوینده و ابزارهای خاص نمای ساختمان را تمیز می‌کنند.

معرفی روش های مختلف برای شست و شو نما

شستشوی نما با روش های مختلفی انجام می شود. در واقع نوع نمای ساختمان، میزان آلودگی و جرم نشسته روی ساختمان و… از ملاک های موثر در انتخاب روش پاکسازی نما به شمار می روند. در ادامه به چند مورد از مهم ترین راه های پاکسازی نمای ساختمان اشاره خواهیم کرد.

 • شست و شوی نمای ساختمان به وسیله طناب
 • شستشوی نمای ساختمان به کمک بالابر
 • نماشویی به وسیله واتر جت های 250 بار
 • شستشوی نما به کمک دستگاه های واترسندبلاست
 • شست و شوی نما به کمک دیسکلر
 • شستن نمای ساختمان به وسیله ابر، تی و مواد شوینده

 • نماشویی ساختمان
نماشویی با طناب ، شستن نمای ساختمان
نماشویی با طناب ، شستن نمای ساختمان

نماشویی ساحتمان

 • نماشویی را به جرات می‌توان یکی از پرتقاضاترین خدمات در حوزه بازسازی و زیباسازی نمای سازه‌های شهر به شمار آورد. علل مختلفی را می‌توان برای ضرورت استفاده از خدمات شستشوی نما ذکر کرد که مهمترین آن، آلاینده‌های زیست محیطی و جوی می‌باشد. چرا که امروزه با گسترش آلاینده‌های محیطی، نمای بسیاری از ساختمان‌ها دچار کثیفی شده و از نظر زیبایی شناختی ، وجهه زیبای خود را از دست می‌دهند.
شستشوی نمای ساختمان آجری الواستادکار، شرکت نماشویی ساختمان
الو استادکار ؛ شرکت شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نما با طناب

شستشوی نما به مجموعه کارهایی گفته می شود که برای زدودن و رفع جرم و آلودگی از سطح نمای ساختمان انجام می شوند. به طور کلی این روش به عنوان یک راهکار اساسی برای تمیز کردن نمای ساختمان بدون صرف هزینه های اضافی شناخته می شود. نما شویی نیازمند تخصص و مهارت های خاصی است. به علاوه انجام این کار علاوه بر نیروی انسانی کاربلد و متخصص به متریال ها و ابزارهای خاصی نیز نیاز دارد. برای انجام کار در دقت بالا، باید حتما تمامی این شرایط به طور کامل فراهم باشد.

گروه تخصصی الو استادکار، از جمله مراکز خوشنام در ارائه خدمات مربوط به نماشویی ساختمان است. این مرکز با استفاده از استراتژی به کارگیری طناب و بدون نیاز به داربست، خدمات مربوط به این حوزه را با بهترین قیمت و کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. به منظور کسب اطلاعات دقیق از قیمت خدمات این مرکز و همچنین دریافت مشاوره‌های لازم در زمینه نحوه دریافت خدمات الو استادکار، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. لازم به ذکر است که متخصصین این مجموعه جهت ارائه خدمات در حوزه شستشوی نما از ابزارهای متعددی بهره می‌گیرند. به نمونه‌ای از آن می‌توان به واتر سندبلاست، دستگاه واترجت و همچنین مواد جرم گیر، نانو و رسوب زدا اشاره کرد.

به عبارتی، فرایند شستشوی نما، روندی است که بر لایه برداری از سطوح سنگی نما تمرکز کرده و جهت رفع کلیه آلودگی‌ها از نمای سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نماشویی در شهرهای بزرگ تهران و کرج

همان طور که در بخش های ابتدایی محتوا گفته شد، نیاز به شستشوی نما در شهرهای بزرگ و پر جمعیت بیشتر احساس می شود. تهران و کرج به عنوان دو شهر مهم، پر جمعیت و صنعتی، با آلودگی های فراوانی مواجه هستند. از این رو انجام خدمات نما شویی در این دو شهر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به همین دلیل در شهرهای بزرگی مثل تهران و کرج احداث مجموعه های نما شویی به عنوان منابع درآمد خوبی محسوب می شوند. به همین دلیل مجموعه های زیادی برای شستشو نما در این دو شهر تاسیس شده اند.

انواع خدمات شستشوی نما و نماشویی در تهران

شاید از نظر شما انجام کارهای مربوط به شستشوی نما بسیار سخت و غیر ممکن باشد، اما این تصور کاملا اشتباه است. اگر این کار توسط یک تیم متخصص با اعضای حرفه ای انجام شود، می توانید انتظار بهترین کیفیت در شستشو را داشته باشید. مجموعه ارتانو، یک گروه حرفه ای در زمینه شستشوی نما ساختمان است. این مجموعه به راحتی و با استفاده از بهترین متریال ها و پیشرفته ترین ابزار موجود در جهان، کار تمیز کاری نمای شما را در بالاترین کیفیت و کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

هزینه و قیمت نماشویی ساختمان: عوامل تعیین‌کننده و راهکارهای صرفه‌جویی

اجرای نانو نما بعد از نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان یکی از خدمات ضروری است که در حفظ ظاهر بیرونی ساختمان‌ها نقش بسزایی دارد. اما یکی از مسائل مهم برای صاحبان ساختمان، قیمت و هزینه نماشویی است. در این مقاله، به بررسی عوامل تعیین‌کننده قیمت و هزینه نماشویی ساختمان می‌پردازیم و راهکارهایی را برای صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها معرفی خواهیم کرد.

 • متراژ ساختمان مورد نظر
 • میزان زمان و انرژی تیم برای طراحی و نصب نما
 • تعداد نیروی انسانی استخدام شده برای انجام کار
 • ارتفاع ساختمان
 • ابزارآلات و ماشین هایی که برای کار مورد استفاده قرار می گیرند
 • جهت های نصب طراحی نماشویی
 • وجود آلودگی روی نما
 • نوع دسترسی به نمای ساختمان
 • متریالی که برای نماشویی مورد استفاده قرار می گیرد

قیمت نماشویی معمولا با توجه به عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. از مهم ترین این فاکتورها می توان به میزان آلودگی سطح نمای ساختمان، نوع نمای ساختمان، متراژ و مساحت ساختمان، ارتفاع بنا، روش انجام کار، متریال های مورد استفاده، ابزارهای مورد استفاده و… اشاره کرد. طبق تعرفه های رایج در سال 1401 هزینه شستشوی نما برای هر متریال طبق توضیحات زیر محاسبه می شود:

 • در نماهای کامپوزیتی و اچ پی ال، قیمت شستشوی نما به ازای هر متر مربع حدود 15 هزار تومان تا 30 هزار تومان خواهد بود.
 • نماهای آجری، سیمانی، بتنی و سنگی نیز نوعی دیگر از انواع نمای ساختمان هستند. قیمت شستشوی هر متر مربع از این نماها حدود 15 هزار تومان تا 40 هزار تومان می باشد.
 • هزینه پاکسازی در نماهای شیشه ای با توجه به ساختار فوق العاده ای که دارند، ارزان تر از سایر نمونه ها می باشد. معمولا هزینه نما شویی در هر متر مربع نمای شیشه ای چیزی بین 15 هزار تومان تا 25 هزار تومان برآورد شده است.
 • نماهای ترمو چوب نیز نوعی نمای چوبی هستند. هزینه شستشوی نما ترمو چوب مابین 15 تا 30 هزار تومان می باشد.

قیمت شستشوی نمای ساختمان محدود به طیف خاصی نبوده و به نوع نما و همچنین جنس نمای ساختمان بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت شستشوی ساختمان‌هایی با نماهای مختلف همچون رومی، سنگی، آجری، شیشه‌ای و غیره یکسان نبوده و متفاوت می‌باشد. چرا که پاکسازی هر سطحی بسته به نوع جنس آن، نیازمند روش خاص خود می‌باشد و همچین نوع آلودگی هر جنسی از نما متفاوت است.

البته باید دقت کنید که هزینه شستشوی نما همواره یک مقدار ثابت و مشخص نیست. ممکن است در شرایطی خاص، این قیمت ها با تغییراتی مواجه شوند. به عنوان مثال، قیمت نهایی و اصلی کار، تنها وقتی مشخص می شود که یک کارشناس خبره از محیط انجام پروژه بازدید کرده و شرایط را مورد سنجش قرار دهد. نکته بعدی این است که در شستشوی ساختمان های نقلی، هزینه کار به صورت متری محاسبه نمی شود. بلکه تیم فنی الو استادکار ، یک هزینه کلی را با توجه به شرایط ساختمان برای شما در نظر می گیرند.

محاسبه دقیق قیمت نماشویی

قیمت نماشویی در حال حاضر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای اینکه بتوانید از هزینه نهایی نماشویی مورد نظر خود آگاه شوید، باید با یک کارشناس خبره در زمینه شستشوی نما مشورت کنید. این کارشناس معمولا در مورد ساختمان سوالاتی از شما می پرسد که باید به دقت به آنها پاسخ دهید. برای تعیین قیمت نهایی نماشویی در تهران، باید کارشناس از محل مورد نظر بازدید کند. اگر امکان حضور کارشناس در مکان مورد نظر فراهم نباشد، باید عکس هایی از محل گرفته و آن ها را در اختیار کارشناس قرار دهید. البته نتیجه بازدید حضوری معمولا حرفه ای تر است، اما به هر حال با ارائه عکس هایی با کیفیت و دقیق، باز هم می توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد. قیمت کارشناسان ما در مجموعه الو استادکار کاملا دقیق به شما اعلام خواهد شد چرا که ما از افرادی باتجربه و ماهر در زمینه کارشناسی قیمت نماشویی در تهران استفاده می کنیم.

نماشویی ساختمان با طناب توسط الو استادکار
نماشویی ساختمان با طناب توسط الو استادکار

تعیین قیمت پروژه های نماشویی بر چه مبنایی صورت می گیرد؟

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نماشویی دخالت دارند. در واقع با توجه به این عوامل مختلف می توان قیمت نهایی طراحی و نصب نماشویی را محاسبه کرد. هر کدام از این فاکتورها می توانند باعث افت یا افزایش قیمت شستشوی نما شوند. به همین دلیل است که یک کارشناس باید از محل پروژه بازدید کند و پس از بررسی تمامی عوامل، قیمت نهایی را به شما اعلام نماید. در ادامه برخی از ملاک های موثر بر تعیین قیمت نماشویی را به شما مخاطبان عزیز معرفی می کنیم.

نماشویی شیشه ساختمان با ابروتی بدون داربست ، شستن نمای شیشه ای
نماشویی شیشه ساختمان بلند با طناب راپل و بدون داربست

۱. عوامل تعیین‌کننده قیمت نماشویی ساختمان

الف. اندازه ساختمان: اندازه ساختمان یکی از عوامل اساسی در تعیین قیمت نماشویی است. ساختمان‌های بزرگتر نیاز به زمان و تلاش بیشتری برای نماشویی دارند و به طبع هزینه بیشتری را نیز در پی دارند.

ب. وضعیت نما: وضعیت نما نیز تأثیر بسزایی در تعیین قیمت دارد. نماهای کثیف، دارای لکه‌ها و ترک‌ها و آسیب‌های دیگر، نیاز به تلاش بیشتری برای تمیز شدن و بازسازی دارند که هزینه را افزایش می‌دهد.

ج. موقعیت جغرافیایی ساختمان: موقعیت جغرافیایی ساختمان نیز در تعیین قیمت نماشویی تأثیرگذار است. در مناطق دسترسی سخت و یا با امکانات محدود، نماشویی ممکن است هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد.

۲. راهکارهای صرفه‌جویی و کاهش هزینه ها

نماشویی ساختمان با طناب ،قیمت نماشویی ،هزینه نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان با طناب ،قیمت نماشویی ،هزینه نماشویی ساختمان

الف. برنامه‌ریزی دقیق: برنامه‌ریزی دقیق و صحیح قبل از شروع نماشویی، می‌تواند به کاهش هزینه‌ها کمک کند. با تعیین بودجه مطلوب و برنامه‌ریزی مناسب، می‌توان هزینه‌ها را کنترل کرده و مواد و تجهیزات بهینه‌تری را استفاده کرد.

ب. استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته: استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته در نماشویی ساختمان، می‌تواند هزینه‌ها را کاهش داده و بهبود کیفیت خدمات را فراهم کند. به‌طور مثال، استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک نماشویی می‌تواند زمان و نیروی انسانی را کاهش داده و هزینه را کاهش دهد.

ج. انتخاب نماشوی حرفه‌ای و معتبر: انتخاب یک نماشوی حرفه‌ای و معتبر می‌تواند به کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت خدمات کمک کند. نماشویان با تجربه و مهارت بالا معمولاً توانایی انجام کار با کارایی بیشتری را دارند و می‌توانند هزینه‌ها را بهینه‌سازی کنند.

د. اعتبارسنجی قیمت: مقایسه قیمت‌ها و اعتبارسنجی ارائه‌دهندگان خدمات نماشویی، به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. با مقایسه قیمت‌ها و مشاوره با تعدادی از ارائه‌دهندگان خدمات، می‌توانید گزینه‌ای با قیمت مناسب و کیفیت بالا را انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری:
هزینه و قیمت نماشویی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله‌؛ اندازه ساختمان، وضعیت نما، موقعیت جغرافیایی ساختمان و دیگر عوامل را در نظر می‌گیرد. با برنامه‌ریزی دقیق، استفاده از تکنولوژی پیشرفته، انتخاب نماشوی حرفه‌ای و معتبر و اعتبارسنجی قیمت‌ها، می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد و بهبود کیفیت خدمات را فراهم کرد. در نهایت، با توجه به تمام این عوامل و راهکارها، می‌توانید نماشویی ساختمان را با هزینه مناسب و کیفیت بالا انجام دهید.

قیمت نماشویی در تهران

با توجه به موقعیت جغرافیایی تهران و دسترسی سریع به خدمات مربوط به شست و شوی نما، قیمت نماشویی در این شهر نسبت به سایر نقاط کشور کمتر می‌باشد. شایان ذکر است که تهران نسبت به سایر شهرها در معرض آلاینده‌های زیست محیطی بیشتری قرار دارد و از این رو، تقاضا برای استفاده از خدمات نماشویی در این شهر بسیار زیاد است. استفاده از خدمات نماشویی تنها راه از بین بردن رسوب و آلاینده‌های تثبیت شده بر روی ساختمان‌های شهر تهران می‌باشد.

نماشویی در تهران
نماشویی در تهران

لازم به ذکر است که قیمت شستشوی نما در این شهر بسته به جنس نماهای مختلف و همچنین وضعیت نمای ساختمان از نظر میزان آلودگی‌های موجود در سطح آن، از متری 10 تا 50 هزار تومان متغیر می‌باشد. به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر در زمینه قیمت خدمات نماشویی در تهران ، می‌توانید با کارشناسان شرکت نماشویی الو استادکار تماس بگیرید.

نماشویی آجر نما با واترجت سندبلاست با کیفیت عالی
نماشویی آجر نما با واترجت سندبلاست با کیفیت عالی

نماشویی با طناب

میزان آلودگی سطح نما از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت خدمات مربوط به نماشویی می‌باشد. کاملا بدیهی است که نمایی که دارای آلایندگی بیشتری می‌باشد، نسبت به سایر نماها نیازمند صرف زمان و همچنین مواد بیشتر برای پاکسازی نما می‌باشد. بنابراین، می‌توان این انتظار را داشت که هر چه نمای ساختمان از آلایندگی کمتری برخوردار باشد، قیمت دریافت خدمات نماشویی مربوط به آن نیز کمتر است.

این روش در مقایسه با روش‌های دیگر مزایای بسیاری دارد؛ به عنوان مثال، استفاده از این روش در مواقعی که دسترسی به نمای ساختمان با روش‌های دیگر امکان‌پذیر نیست، امکان‌پذیر است. علاوه بر این، استفاده از طناب در این روش، این امکان را به کارکنان می‌دهد تا به قسمت‌هایی از نمای ساختمان دسترسی پیدا کنند که با استفاده از روش‌های دیگر قابل دسترسی نیستند.

نماشویی با طناب راپل و بدون داربست توسط الو استادکار
نماشویی با طناب راپل و بدون داربست توسط الو استادکار

با توجه به مزایای بیان شده، می‌توان گفت که نماشویی با استفاده از روش دسترسی با طناب یکی از بهترین روش‌های نظافت نمای ساختمان‌هاست.

البته، برای انجام این کار نیاز به تجهیزات و وسایل ایمنی خاص است که به طور معمول شامل طناب‌های پرقدرت، ایمنی برای کارکنان، پایه و ستون‌های نصبی برای طناب‌ها و دیگر تجهیزات مورد نیاز است. همچنین، برای اطمینان از ایمنی کارکنان و عدم وقوع حوادث، انجام این کار به دست کارکنان ماهر و با تجربه و تحت نظارت مسئولین صلاحیت‌دار پیشنهاد می‌شود.

نماشویی با طناب | نماشویی | قیمت نماشویی در تهران | نماشویی ساختمان بدون داربست
نماشویی با طناب | نماشویی | قیمت نماشویی در تهران | نماشویی ساختمان بدون داربست

در کشورهایی که دارای ساختمان‌های بلند و پر طرفدار هستند، استفاده از این روش برای نماشویی به طور گسترده‌ای صورت می‌گیرد. با این حال، برای جلوگیری از وقوع حوادث و تأمین ایمنی کارکنان، استفاده از این روش به صورت دوره‌ای و برای نماشویی نمای ساختمان‌ها با ارتفاعات بالا توصیه می‌شود.

۱. توضیح درباره دسترسی راپل:
دسترسی راپل، یک سیستم نوین برای دسترسی به مناطق مختلف ساختمان‌ها است. این سیستم شامل یک سری راهبردها و تجهیزات است که به کمک آنها، افراد می‌توانند به راحتی به نواحی دورافتاده و سخت‌دسترس ساختمان دسترسی پیدا کنند. دسترسی راپل عمدتاً با استفاده از سیمانته‌ها، آباژورها و دستگاه‌های ارتقاء و نقل و انتقال افراد انجام می‌شود.

۲. قابلیت‌ها و مزایای نماشویی ساختمان با دسترسی راپل:

 • دسترسی به مناطق دورافتاده: یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از نماشویی ساختمان با دسترسی راپل، دسترسی آسان به نواحی ساختمان است که با روش‌های سنتی مانند راه‌اندازی صعب و زمان‌بر است. با استفاده از دستگاه‌های راپل، کارکنان می‌توانند به سرعت و بدون مشکل به نماهای ساختمانی دسترسی پیدا کنند و پاکسازی را با کارآیی بیشتری انجام دهند.
 • امکان انجام نماشویی دقیق: با استفاده از دسترسی راپل، کارکنان می‌توانند به نقاطی از نما که در روش‌های سنتی سخت‌تر است، دسترسی پیدا کنند. این امکان به آنها اجازه می‌دهد تا پاکسازی دقیق‌تر و جزئی‌تری را در نماهای ساختمان انجام دهند و به نتیجه‌ای بهتر برسند.
 • افزایش سرعت و کارآیی: استفاده از نماشویی ساختمان با دسترسی راپل، سرعت و کارآیی در عملیات پاکسازی را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. با دسترسی آسان به نماهای ساختمان و امکان استفاده از تجهیزات پیشرفته، کارکنان می‌توانند بدون ایجاد اختلالات جدی در فعالیت‌های ساختمانی، پاکسازی را انجام داده و زمان‌های طولانی را در این عملیات صرفه جویی کنند.
 • کاهش هزینه‌ها: نماشویی ساختمان با دسترسی راپل به طور کلی، هزینه‌های مربوط به پاکسازی را کاهش می‌دهد. با افزایش کارآیی و سرعت عملیات، نیاز به استفاده از نیروی کار بیشتر کاهش می‌یابد و همچنین احتمال وقوع حوادث نیز کاهش پیدا می‌کند.

بهترین روش نماشویی ساختمان

در نهایت، می‌توان گفت که نماشویی با استفاده از روش دسترسی با طناب یکی از روش‌هایی است که به دلیل مزایای بسیاری که دارد، برای نظافت نمای ساختمان‌ها به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما به عنوان یکی از مشکلاتی که در این روش ممکن است پیش آید، می‌توان به شرایط آب و هوایی اشاره کرد. زیرا اگر شرایط آب و هوایی نامناسب باشد، به عنوان مثال باد شدید، بارش باران یا یخبندان، اجرای این روش ممکن است به مشکلاتی برای کارکنان و حتی خطر جانی برای آن‌ها منجر شود.

بنابراین، قبل از شروع به کار، از شرایط آب و هوایی اطلاعات کافی جمع آوری شود و در صورتی که شرایط نامناسب باشد، اجرای این روش به بهترین زمانی که شرایط بهتری برای کار فراهم شده است موکول شود. همچنین، قبل از شروع به کار، تجهیزات و وسایل ایمنی باید به دقت بررسی شده و در صورتی که نیاز به تعمیرات دارد، قبل از شروع به کار تعمیر شود.

برای انجام این روش، ابتدا باید افرادی که قرار است با طناب به نما دسترسی پیدا کنند، آموزش‌های لازم را دریافت کرده باشند و با تجهیزات ایمنی لازم برای این کار مجهز شوند. همچنین، تیمی از کارشناسان نیز باید برای انجام این کار بررسی‌هایی از ساختمان انجام دهند تا بتوانند نقاط ضعف و خطرات مربوط به نما را شناسایی کرده و پیشگیری لازم را انجام دهند.

بعد از آماده‌سازی تیم کار، برای دسترسی به نمای ساختمان، از طناب‌هایی که به داخل ساختمان از روی پله‌های آهنی نصب شده‌اند، استفاده می‌شود. کارکنان با استفاده از طناب‌ها و تجهیزات ایمنی به نمای ساختمان نزدیک می‌شوند و با استفاده از مواد شوینده و تجهیزات خاص، به تمیز کردن نمای ساختمان می‌پردازند.

در این روش، از تجهیزاتی همچون دیوارهای ضد سقوط، دستگیره‌ها، تکیه‌گاه‌ها و طناب‌های قوی استفاده می‌شود تا کارکنان در صورت بروز مشکلاتی، مانند قطع شدن یا شکستن طناب، به سلامتی به پایین بازگردند.

با توجه به این که نماشویی با استفاده از روش دسترسی با طناب، روشی کارا و مفید برای نظافت نمای ساختمان‌هاست، بسیاری از شرکت‌هایی که در زمینه خدمات نظافتی فعالیت می‌کنند، از این روش استفاده می‌کنند. همچنین، برخی ساختمان‌ها هم مانند ساختمان‌های بلند مرتبه، مراکز خرید.

، بیمارستان‌ها و هتل‌ها نیز به دلیل ارتفاع و بزرگی، از روش دسترسی با طناب برای نماشویی استفاده می‌کنند.

نماشویی ساختمان با بهترین قیمت در تهران | ورناپ

از مزایای استفاده از روش دسترسی با طناب در نماشویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه‌جویی در هزینه: این روش نماشویی به دلیل کاهش نیروی کار مورد نیاز در مقایسه با روش‌های سنتی مانند استفاده از صندلی برقی، به صرفه و کم هزینه‌تر است.
 • سرعت بالا در انجام کار: به دلیل این که کارکنان بدون هیچ گونه مانعی می‌توانند به نمای ساختمان دسترسی پیدا کنند، این روش باعث افزایش سرعت انجام کار و کاهش زمان نماشویی می‌شود.
 • کارایی بالا در نظافت: در این روش، نمای ساختمان از نزدیک شسته می‌شود و به دلیل استفاده از تجهیزات خاص، هیچ قسمتی از نمای ساختمان به دسترس کارکنان نمی‌ماند.
 • قابلیت انجام در ارتفاعات بالا: این روش برای نظافت ساختمان‌های بلند مرتبه و ارتفاعات بالا مناسب است.
 • ایمنی بالا: این روش ایمنی کارکنان را در هنگام انجام کار بالا می‌برد و با استفاده از تجهیزات ایمنی خاص، خطرات مربوط به افتادن کارکنان از ارتفاعات بالا کاهش می‌یابد.

ارتفاع و مساحت سطوح

ارتفاع و مساحت سطوح از دیگر عوامل موثر در قیمت خدمات مربوط به شستشوی نما می‌باشد. بدین صورت که بر اساس میزان سطحی که نیازمند شستشو می‌باشد، قیمت مربوط به خدمات نماشویی تغییر می‌یابد. علاوه بر این، هر چه ارتفاع ساختمان بلندتر باشد، مواد مورد استفاده در شستشوی نما بیشتر شده و همین امر هزینه مربوط به شست و شوی نما را افزایش می‌دهد.

جنس نما

همانطور که در بالا به آن اشاره گردید بسته به جنس نما، قیمت نماشویی تغییر می‌کند. چرا که هر جنس نیازمند روش خاص خود برای پاکسازی می‌باشد. به عنوان مثال، سطوح شیشه‌ای نسبت به نماهای سنگی و آجری، راحت‌تر پاکسازی می‌شوند و از این حیث قیمت نماشویی سطوح آجری و سنگی بیشتر از سطوح شیشه‌ای می‌باشد.

با توجه به مطالب گفته شده، نمی‌توان قیمت خاصی را برای خدمات مربوط به شستشوی نمای ساختمان عنوان نمود. چرا که بسته به عوامل مختلفی که در بالا به آن اشاره گردید، قیمت نماشویی تغییر می‌کند. در همین راستا، لازم است که قبل از ارائه خدمات شستشوی نما ، نمای مربوطه توسط کارشناسان شرکت بازدید و بررسی شده و پس از بررسی‌های اولیه، نرخ شستشوی نما برای مشتری تعیین گردد. پیشنهاد می‌کنیم به منظور دریافت مشاوره‌‌های رایگان در این زمینه، با کارشناسان و مشاورین الو استادکار در تماس باشید.

انواع روش‌های دسترسی نما برای شستن نما

در این بخش به رایج‌ترین انواع روش‌های شستشوی نما پرداخته می‌شود. به طور کلی، برای شستشوی نمای ساختمان از پنج ابزار و روش مختلف به شرح زیر استفاده می‌شود:

 • نماشویی از طریق کلایمر
 • نماشویی از طریق طناب
 • نماشویی با داربست
 • نماشویی با جرثقیل
 • نماشویی با بالابر هیدرولیکی.

شایان ذکر است که در فرایند شستشوی نما ، بسته به وضعیت فعلی نمای ساختمان، از یکی از این روش‌ها استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که شرکت الو استادکار از ابزارها و استراتژی‌های مربوط به هر پنج روش برخوردار بوده و خدمات لازم را در این زمینه به مشتریان ارائه می‌دهد. لازم به توضیح است که یکی از بهترین روش‌های نماشویی، روش شستشوی نمای ساختمان با استفاده از طناب می‌باشد که در ادامه به طور مشروح به آن می‌پردازیم.

شستشوی نما با طناب

همانطور که در بالا به آن اشاره گردید، شستشوی نمای ساختمان یکی از پرتقاضاترین خدمات تخصصی در حوزه ساخت و ساز می‌باشد. چرا که با توسعه جامعه صنعتی و افزایش آلاینده‌های زیست محیطی، نمای بسیاری از ساختمان‌ها دچار آلودگی شده و جنبه زیبایی شناختی خود را از دست داده‌اند. در همین راستا، شرکت الو استادکار، از جمله مراکز شناخته شده‌ای می‌باشد که خدمات مربوط به نماشویی را با استفاده از طناب و بدون داربست برای مشتریان خود انجام می‌دهد. در این فرایند، کارشناسان با استفاده از دستگاه‌های قدرتمند نماشویی و همچنین بهره‌گیری از مواد جرم گیر، نمای ساختمان را رسوب زدایی می‌کنند. در واقع، نماشویی را می‌توان فرایند لایه برداری از سطوح ساختمانی و رفع جرم‌های شکل گرفته بر روی آن دانست.

نماشویی ساختمان در تهران

کیفیت نماشویی ساختمان را با الو استادکار ، تجربه کنید .

در استفاده از خدمات مربوط به نماشویی با طناب، حتما توجه داشته باشید که قیمت دریافت این خدمات بالا نباشد. چرا که در ارائه این خدمات از هیچ گونه داربست و یا کلایمری استفاده نمی‌شود.

شستشوی نمای ساختمان به وسیله راپل

یکی از متداول ترین روش ها برای شستشوی نمای ساختمان های بزرگ و کوچک، استفاده از راپل یا طناب می باشد. در این روش دسترسی به نیروی انسانی حرفه ای و کاربلد در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. در چنین روش هایی عملیات تمیز کردن نمای ساختمان تنها به وسیله طناب یا راپل انجام می شود و دیگر نیازی به تجهیزات پیشرفته نیست. هزینه انجام این نوع شستشو بسیار مناسب است. در این روش معمولا نیروی انسانی با بستن طناب دور کمر، بیشتر به نما و بدنه ساختمان اشراف دارند. بنابراین می توانند کار را در کیفیت فوق العاده بالایی انجام دهند.

شست و شوی نمای ساختمان به وسیله کلایمر یا بالابر

از دیگر روش های شستشوی نما در مجموعه ارتانو می توان به استفاده از بالابر یا کلایمر اشاره کرد. در مواردی که نمای ساختمان به صورتی نیست که بتوان از طناب استفاده کرد، یا امکان نصب داربست در کنار ساختمان وجود ندارد، از بالابر استفاده می شود. بالابرها باعث می شوند عملیات شست و شوی نما در دقت و کیفیت بالایی صورت گیرد. اما باید دقت کنید که هزینه اجاره این بالابرها کمی بالاست. بنابراین در این روش، قیمت نهایی کار کمی گران خواهد شد.

نما شویی به وسیله داربست

یکی دیگر از روش های شستشوی نما ساختمان، استفاده از داربست است. این داربست ها در جلوی نمای ساختمان قرار می گیرند و نیروی انسانی با بالا رفتن از داربست، عملیات پاکسازی و تمیزکاری نما را انجام می دهند.

خدمات مختلف در شستشوی نمای ساختمان

در نظر داشته باشید که کارشناسان و متخصصین الو استادکار، علاوه بر خدمات مربوط به شستشوی نمای ساختمان، کلیه خدمات راپل را نیز به مشتریان ارائه می‌دهند. شایان ذکر است که شستشوی نما با استفاده از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که عمده‌ترین آن نماشویی با استفاده از داربست و همچنین طناب می‌باشد.

نماشویی برج ۳۵ طبقه در تهران
نماشویی برج ۳۵ طبقه در تهران

شستن نما چگونه انجام می‌شود؟

امروزه از روش‌ها و تکنیک‌های متعددی جهت نماشویی استفاده می‌شود که هر یک از این تکنیک‌ها نیز از استراتژی‌های خاص خود برخوردار می‌باشند. انتخاب هر روش و تکنیک، تابعی از جنس نمای ساختمان و همچنین میزان آلودگی‌های رسوب کرده بر سطح آن می‌باشد.

در ادامه به 4 راهکار اساسی زدودن جرم و رسوبات نمای ساختمان‌های شهر پرداخته می‌شود:

 • نماشویی به صورت سندبلاست
 • نماشویی از طریق واترجت
 • نماشویی از طریق دیسکلر و همچنین مواد نانو
 • نماشویی با استفاده از ابر و طی و مواد شوینده

در ادامه به طور مجزا به هر یک از این راهکارها پرداخته می‌شود:

نماشویی به صورت واترجت

یکی از بهترین و محبوب‌ترین تکنیک‌های نماشویی ساختمان‌ها استفاده از واترجت می‌باشد. لازم به ذکر است که در استفاده از این روش، هیچ محدودیتی وجود نداشته و در تمامی بخش‌های ساختمان از قابلیت اجرا برخوردار می‌باشد. در نظر داشته باشید که این روش با استفاده از دستگاه‌های صنعتی قدرتمند 220 برزی که حالت کارواشی دارند، صورت می‌گیرد. در این روش با استفاده از فشار آب ناشی از پمپ قوی، کلیه رسوبات و آلودگی‌ها از سطوح نمای ساختمان از بین رفته و پاک می‌شوند.

نماشویی با استفاده از دستگاه واترجت معمولا برای نماهایی همچون نماهای شیشه‌ای، نماهای سنگی، نماهای کامپوزیتی، نماهای ترموودی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نماشویی از طریق سند بلاست

سند بلاست از دیگر روش‌های پرکاربرد برای نظافت نمای ساختمان‌ها محسوب می‌شود. این استراتژی از سایر استراتژی‌های نماشویی مقدار متمایز است و در استفاده از آن بایستی دقت ویژه‌ای اعمال شود. شایان ذکر است که این روش موجب لایه برداری از سطوح ساختمان شده و به همین دلیل در تمام بخش‌های ساختمان از قابلیت اجرا برخوردار نمی‌باشد! چرا که ممکن است به آسیب و تخریب نمای ساختمان منجر گردد.

در نظر داشته باشید که در روش نماشویی به صورت سند بلاست ، از مواد سیلیس استفاده به عمل می‌آید. در این روش، با استفاده از فشار قوی آب، مواد سیلیس بر روی سطوح پخش گردیده و کلیه آلودگی‌ها از روی سطوح پاک می‌شود. همانطور که در بالا به آن اشاره گردید، استفاده از این روش دارای محدودیت‌های مختص به خود بوده و در سطوحی همچون نماهای سنگی، بتنی و آجری از قابلیت اجرا برخوردار می‌باشد.

نماشویی با واترجت 250 بار

واترجت 250 بار، یک ماشین بزرگ است که می تواند آب را با فشار بالایی روی سطح ساختمان بپاشد و از این طریق باعث زدودن آلودگی ها از سطح نمای ساختمان شود. بسیاری از شرکت های شستشوی نما از جمله شرکت الو استادکار، برای پروژه های بزرگ از این واترجت های پر قدرت استفاده می کنند. معمولا برای شست و شوی نما از واترجت های 250 بار سه فاز استفاده می شود.برای مطالعه بیشتر درباره نماشویی با واترجت کلیک کنید .

قیمت نماشویی ساختمان با طناب در تهران
قیمت نماشویی ساختمان با طناب در تهران

شستشوی نما

نماشویی با مواد نانو و دیسکلر

نماشویی با استفاده از دیسکلر و همچنین مواد نانو عمدتا برای سطوح نماهای سنگی استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که دیسکلر نوعی ماده اسیدی است که هنگامی که بر روی سطوح اعمال می‌شود، جرم‌های سخت و سنگین را از سطوح پاک کرده و در ایجاد جلوه‌ای زیبا و تمیز در نمای ساختمان بسیار مثمرثمر می‌باشد. عمده‌ترین کاربرد این ماده همانطور که به آن اشاره گردید مربوط به سطوح سنگی بوده و در سایر سطوح از اثربخشی لازم برخوردار نمی‌باشد. البته از این ماده می‌توان در بعضی از سطوح آجری نیز استفاده کرد. به طور کلی، بر روی سطوحی که بسیار چرب و آلوده باشد، می‌توان از دیسکلر استفاده کرد. در نظر داشته باشید که این ماده با استفاده از دستگاه بر روی سطوح آلوده پخش شده و سپس با از استفاده از واترجت و فشار قوی آب نمای ساختمان شست و شو داده می‌شود.

نماشویی ساختمان به وسیله دیسکلر

از دیگر روش های مدرن و پیشرفته برای شستشوی نما می توان به استفاده از دیسکلر اشاره کرد. دیسکلر یک ماده شوینده است که خاصیت اسیدی ضعیفی دارد. این ماده معمولا به همراه آب درون واترجت های 250 بار ریخته می شود. استفاده از این اسید در پاک سازی سطوح، نتیجه فوق العاده ای به همراه دارد. این ماده می تواند به راحتی چربی ها و آلودگی های سطح نما را در خود حل کند و تمیزی فوق العاده ای را نتیجه دهد. این روش به عنوان یکی از سریع ترین روش های شست و شوی نما شناخته می شود.

شرکت نماشویی در تهران
شرکت نماشویی در تهران

در نظر داشته باشید که شستشوی نمای ساختمان ، فرایندی بسیار وقت گیر بوده و از ریسک و خطرات خاصی نیز برخوردار می‌باشد. به همین دلیل است که بسیاری از مشتریان استفاده از خدمات نماشویی را نادیده می‌گیرند. این در حالیست که در بلندمدت، در صورت عدم انجام تعمیرات لازم نمای ساختمان و نگهداری نامناسب، وضعیت نما بسیار بدتر شده و به مرور زمان دچار تخریب می‌شود.

تیم تخصصی الو استادکار، با بهره گیری از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد مخصوص شست و شوی ساختمان همچون سیلیس و دیسکلر، توانسته است خدمات ارزشمندی در زمینه پاکسازی نما به مشتریان خود ارائه دهد.

پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که نمای ساختمان شما دارای مقداری آلودگی می‌باشد، پاکسازی آن را به تاخیر نیندازید! چرا که نادیده گرفتن این کار در نهایت به تخریب نمای ساختمان شما منجر می‌شود.

نماشویی با استفاده از طی و ابر و مواد شوینده

این روش از شست و شو معمولا در سطوح نرم دارای کاربرد می‌باشد. عمده‌ترین سطوحی که با استفاده از این روش می‌توان به پاکسازی آن پرداخت، نماهای کامپوزیتی، نماهای سرامیکی، نماهای گرانیتی و همچنین نماهای شیشه‌ای می‌باشند. این روش همانطور که به خوبی از نام آن پیداست، روشی دستی بوده که طی آن ابتدا کلیه سطوح آلوده، آغشته به مواد شوینده شده و در مرحله بعدی، مواد شوینده از سطح نما پاکسازی می‌شود. در گام آخر نیز با استفاده از دستمال نانو، کلیه آلودگی‌های باقیمانده بر روی سطوح نما، پاکسازی می‌شود.

این روش را می‌توان یکی از مرسوم‌ترین روش‌های پاکسازی سطوح به شمار آورد. کاربرد گسترده این روش در نماشویی بسیاری از سازه‌های شهر، موجب شده است که به یکی از روش‌های پرتقاضا و محبوب در صنعت ساختمان تبدیل شود. لازم به ذکر است که در نماهای شیشه‌ای و کامپوزیتی، معمولا توصیه می‌شود که هر سه ماه یا شش ماه یکبار از این روش استفاده شود. چرا که استفاده مرتب از این روش ، به جلوگیری از تخریب و ماندگاری بالای نما منجر می‌شود. در نظر داشته باشید که این روش از هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها برخوردار می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه و همچنین دریافت مشاوره‌های لازم جهت نماشویی ساختمان خود با استفاده از ابر و طی و مواد شوینده، می‌توانید با کارشناسان شرکت نماشویی الو استادکار تماس بگیرید.

نماشویی شیشه با ابروتی و واترجت نما الو استادکار راپل کار
الو استادکار ؛ قبل نظافت شیشه نما
قبل و بعد از نماشویی ساختمان توسط شرکت نماشویی الو استادکار در تهران
بعد از نماشویی شیشه ساختمان با واترجت و ابروتی نم

شستشوی نما به وسیله مواد شوینده، تی و ابر

در برخی از نماها ابتدا باید شستشوی نما به وسیله تی و ابر انجام شود. نماهای کامپوزیتی، شیشه ای و سنگی، معمولا ابتدا با استفاده از تی و مواد شوینده شسته می شوند. سپس عملیات پاکسازی نهایی روی آن ها صورت می گیرد.

خدمات مختلف در نماشویی با طناب

همانطور که در بالا به آن اشاره گردید، شرکت نماشویی الو استادکار علاوه بر خدمات مربوط به نماشویی، خدمات مربوط به راپل کاری را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد. روش‌های نماشویی محدود به روشی خاصی نمی‌باشد. با این حال در رایج‌ترین انواع آن با استفاده از طناب و داربست، خدمات مربوط به شست و شوی نما به مشتریان عرضه می‌شود.

همانطور که در بالا به آن اشاره گردید، نماشویی با استفاده از داربست فعالیتی زمانبر، پرهزینه و با سختی زیاد می‌باشد و همچنین نسبت به راپل، ریسک و خطر بیشتری دارد. این در حالیست که در نماشویی با استفاده از طناب، ایمنی و سرعت کار بسیار بالاتر بوده و همچین از نظر هزینه، بسیار مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

نماشویی ساختمان با راپل

شستشوی نما با راپل، معادل صحیح همان نماشویی با طناب می‌باشد. به بیانی دیگر، نام اصلی نماشویی با طناب، نماشویی با استفاده از راپل است. در ادامه به اطلاعات بیشتری در زمینه قیمت نماشویی با راپل پرداخته می‌شود.

شستشوی نمای شیشه ای ساختمان
نماشویی ساختمان با طناب توسط راپل کار

لازم به توضیح است که در انجام خدمات نماشویی با استفاده از راپل، بسیار ضروری است که شخص اجرا کننده از تجربه لازم در این زمینه برخوردار باشد. چرا که این شغل در زمره مشاغل حساس قرار داشته و نیازمند تجربه بسیار بالای فردی مجری و اجرا کننده می‌باشد.

نرخ پاکسازی نما با توجه به مکان جغرافیایی

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار بر نرخ نماشویی، مکان جغرافیایی ساختمان مورد نظر می‌باشد. به عنوان مثال، قیمت خدمات نماشویی در شهری همچون کرج و تهران متفاوت با قیمت نماشویی در سایر شهرها می‌باشد. البته شایان ذکر است که این عامل تنها مربوط به مسیرهای طولانی می‌باشد و در مسیرهایی که فاصله کمتری دارند، این اختلاف قیمت، مشهود نمی‌باشد. به عنوان مثال، در شهرهایی همچون تهران و کرج، اختلاف قابل توجهی در زمینه خدمات مربوط به نماشویی وجود ندارد و یا قیمت نماشویی در غرب تهران با شمال تهران، به یک میزان است.

نماشویی ارزان ساختمان

در صورتی که جهت شست و شوی نمای ساختمان خود نیازمند استفاده از خدمات با کیفیت و ارزان نماشویی می‌باشید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات شرکت الو استادکار بهره‌مند شوید. این شرکت همواره در تلاش است تا بهترین خدمات نماشویی را با بهترین قیمت ممکن به مشتریان عرضه نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره در زمینه خدمات نماشویی ارزان و با کیفیت، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان تیم ما در تماس باشید.

در نظر داشته باشید که تیم الو استادکار، به دلیل ارائه خدمات نماشویی با استفاده از طناب، توانسته‌ است خدمات ارزان قیمتی به مشتریان ارائه دهد. چرا که در روش نماشویی با راپل، مشتری هیچ هزینه‌ای بابت نصب داربست و همچنین کلایمر پرداخته نکرده و از این نظر، روشی مقرون به صرفه و ایمن را برای نماشویی ساختمان خود انتخاب می‌کند.

نمونه کار نماشویی در تهران
نمونه کار نماشویی در تهران

تیم ما به مشتریان خود اطمینان می‌دهد که همراه با ارائه خدمات با کیفیت و ارزان، تمامی آلودگی و جرم‌های تثبیت شده بر روی ساختمان را از بین برده و ساختمان را همانند روز اول آن، درخشنده می‌سازد.

نماشویی ساختمان کامپوزیتی

نمای کامپوزیتی از جمله نماهایی می‌باشد که با گذشت زمان، آلودگی‌های محیط را به خود جذب کرده و به همین دلیل به شدت آلوده به نظر می‌رسد. به همین دلیل نماشویی و شست و شوی نمای کامپوزیت، یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان این ملک می‌باشد. یکی از الزامات مهم جهت حفظ زیبایی و شفافیت ساختمان‌های دارای نمای کامپوزیت، این است که به صورت دوره‌ای و منظم (به عنوان مثال 6 ماه به 6 ماه) شستشو شوند. گروه الو استادکار، به صورت تضمینی خدمات مربوط به نماشویی ساختمان‌های کامپوزیتی را به مشتریان ارائه می‌دهد.

شایان ذکر است که پاکسازی نمای کامپوزیتی، به دلیل ماهیت این نماها و جذب جرم و آلودگی بالا و همچنین سختی زدودن رسوبات از آن، نیازمند تجربه بالای مجریان می‌باشد.

همانطور که در سطح شهر مشاهده می‌کنید، امروزه نمای بسیاری از ساختمان‌ها از جنس کامپوزیت می‌باشد. این نما هر چند جلوه زیبایی به ساختمان می‌بخشد، اما نگهداری و پاکسازی آن، مقداری دشوار می‌باشد. چرا که نماهای کامپوزیتی بسیار سریعتر از سطوح دیگر، آلودگی و رسوبات محیطی را به خود جذب می‌کنند و پس از مدتی به دلیل بارش‌های اسیدی، نمایی چرکین به خود می‌گیرند.

به منظور نماشویی ساختمان‌های کامپوزیتی، پیشنهاد می‌کنیم از یک زمان بندی خاصی پیروی کرده و در آن بازه، نمای سازه خود را شست و شو دهید. به عنوان مثال، هر 6 ماه یک بار و یا حداقل سالی یک بار بایستی نمای ساختمان‌های کامپوزیتی شسته شوند. این کار موجب می‌شود که آلودگی به نمای ساختمان نفوذ نکرده و درخشندگی و براقیت نما از بین نرود. شایان ذکر است که در صورتی که به صورت دوره‌ای و منظم، نمای کامپوزیتی ساختمان خود را شست و شو نمایید، در این صورت قیمت نماشویی ساختمان شما کمتر از نمای یک ساختمان مملو از رسوب و جرم خواهد بود.

نماشویی نمای شیشه‌ای

امروزه نمای بسیاری از برج‌های بلند و ساختمان‌های مرتفع از نوع نمای شیشه‌ای می‌باشد و به همین دلیل تقاضا جهت استفاده از خدمات نماشویی شیشه‌ای نیز بسیار بالا می‌باشد. چرا که نمای شیشه‌ای بیشتر از سایر نماها در معرض دیده بوده و از نظر زیبایی شناختی، نقش مهمی در زیباسازی شهر دارد. امروزه به دلیل آلاینده‌های زیست محیطی و ایجاد آلاینده‌هایی در اثر وزش باد و بارش باران، آلودگی‌های بسیاری در سطح ساختمان شکل گرفته و به از بین رفتن جنبه‌ی زیبایی شناختی نما منجر می‌شود. این پدیده در نماهای شیشه ای که زیبایی آن‌ها منوط به براق بودن و همچنین درخشش آنها می‌باشد، مشهودتر است. تنها راهکار جهت پاکسازی آلودگی‌های نماهای شیشه‌ای استفاده از خدمات مربوط شستشوی نما می‌باشد.

به عبارتی، نماشویی از جمله عوامل اصلی و مهم در زیبایی نماهای شیشه‌ای می‌باشد. از این رو توصیه می‌شود که در صورتی که نمای ساختمان شما شیشه‌ای می‌باشد، به صورت منظم از خدمات مربوط به نماشویی با طناب و بدون داربست بهره مند شوید. چرا که از طریق استفاده از خدمات شستشوی نما به صورت منظم (به عنوان مثال هر 6 ماه یکبار) ، هم نمای ساختمان شما تمیز می‌شود و هم به دلیل کمتر بودن میزان آلودگی، قیمت مربوط به استفاده از خدمات نماشویی کمتر و مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

شستشوی نمای ساختمان در تهران توسط راپل کار الو استادکار

شستشوی نما با طناب

دلایل نماشویی نمای سنگی

نمای سنگی نیز از دیگر نماهای رایج در سازه‌های شهر می‌باشد. شایان ذکر است که این نما بسیار کاربردی بوده و زیبایی خاص و منحصر به فردی به سازه‌های شهر می‌بخشد. این نما در برابر سرما و گرما همچون عایق عمل کرده و موجب محکم شدن سطوح می‌گردد.

در نظر داشته باشید که نماهای سنگی نیز همانند سایر نماهای ساختمان در اثر قرارگیری در معرض آلاینده‌های زیست محیطی، کثیف شده و به شست و شو و پاکسازی نیاز پیدا می‌کنند. به عبارتی، جمعیت زیاد در سطح شهر سبب افزایش آلودگی‌های زیست محیطی شده و نماهای سنگی نیز به دلیل قرارگیری در مقابل این آلودگی‌ها، کثیف شده و به مرور، زیبایی خود را از دست می‌دهند. لازم به ذکر است که متخصصین الو استادکار ، از طریق روش‌های مختلف نماشویی ، زیبایی نماهای سنگی را به آن‌ها بازمی‌گردازند.

در نظر داشته باشید که شستشوی این گونه از نماها بسته به نوع سنگی که در نما به کار رفته است، متفاوت بوده و با توجه به میزان زبری و یا سختی سنگ، روش‌های شست و شو متفاوت می‌باشد. بدیهی است که هر چه سختی و زبری سنگ بیشتر باشد، پاکسازی آن از آلودگی‌ها نیز دشوارتر بوده و در شست و شوی آن معمولا از دستگاه نماشویی واترجت استفاده به عمل می‌آید. البته در صورت وجود آلاینده‌های سخت‌تر و همچنین وجود چربی بر روی سطوح، می‌توان از روش‌های پیشرفته‌تر و مواد نانو و جرم گیر جهت پاک کردن آن بهره برد.

نماشویی نمای سیمانی

سیمان نیز یکی از سطوح پوششی مربوط به نمای ساختمان است که به دلیل دارا بودن رنگ سفید و همچنین سبک بودن، جلوه‌ی زیبایی به ساختمان‌های شهر می‌بخشد. با این حال سطوح سیمانی نیز همانند نماهای شیشه‌ای، کامپوزیتی ، سنگی و غیره با مرور زمان و در اثر قرارگیری در معرض آلاینده‌های زیست محیطی، مات و چرکین شده و زیبایی خود را از دست می‌دهند. در نظر داشته باشید که متخصصین گروه الو استادکار در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین روش‌های نماشویی همچون نماشویی با طناب و استفاده از دستگاه نماشویی واترجت ، می‌توانند زیبایی را به سطوح ساختمان‌های سیمانی بازگردانند.

شایان ذکر است که شستشوی نمای سطوح سیمانی ، علاوه بر طناب با استفاده از داربست نیز قابل انجام است. با این حال در نظر داشته باشید که نماشویی این سطوح با استفاده از طناب بسیار مقرون به صرفه‌تر از داربست می‌باشد. علاوه بر این، شستشوی سطوح سیمانی با راپل، از نظر ایمنی نیز در سطح مناسب‌تری قرار دارد.

شستن نمای کنیتکس

نمای کنیتکس از دیگر نماهای رایج ساختمان‌ها می‌باشد که به مرور زمان در اثر مواجه شدن با آلودگی‌های محیطی کثیف و آلوده می‌شود. متخصصین شرکت الو استادکار به دلیل بهره‌مندی از تجربه بالا در خدمات نماشویی سطوح مختلف، به بهترین نحو، نمای کنیتکس ساختمان‌ها را با استفاده از روش واترجت و به صورت مرحله به مرحله از طریق راپل و طناب از آلودگی‌ها پاک می‌کنند. در صورتی که جهت پاکسازی نمای کنیتکس ساختمان خود نیازمند استفاده از خدمات نماشویی می‌باشید، با مشاورین مجموعه الو استادکار تماس بگیرید.

شستشوی نما با طناب

شستن نمای ساختمان آجری

نمای آجری نیز از دیگر نماهای رایج در سطح ساختمان‌های شهر است که به سرعت دچار کثیفی و آلودگی می‌شود. شایان ذکر است که در طی سالیان اخیر ، بسیاری از ساختمان‌های آجری به دلیل نفوذ آلودگی به بافت آن‌ها دچار تخریب شده‌اند. با این حال اگر که نمای ساختمان شما آجری می‌باشد، اصلا نگران نشوید! چرا که متخصصین مجموعه الو استادکار، با استفاده از بهترین موادها به پاکسازی سطوح آجری می‌پردازند. تیم ما همواره این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهد که پس از شستشوی نمای آجری، این نما همچون روز اول آن تمیز و عاری از هر گونه آلودگی خواهد بود.

در نظر داشته باشید که قیمت نماشویی سطوح آجری محدود به طیف خاصی نبوده و بسته به عوامل مختلفی همچون متراژ نمای ساختمان، میزان آلودگی‌های رسوب کرده بر سطح آن و همچنین نحوه شست و شو، از قیمت‌های مختلفی برخوردار می‌باشد. جهت دریافت مشاوره‌های لازم در زمینه شست و شوی سطوح آجری نمای ساختمان خود، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

شستن نمای ساختمان و شستشوی نمای ساختمان
شستشوی نما

شستشوی نما

ضرورت توجه به نماشویی ساختمان

نمای ساختمان را می‌توان یکی از عوامل بسیار مهم در جنبه‌ی زیبایی شناختی ساختمان به شمار آورد. بنابراین ضروری است که در صورت کثیف شدن نما، اقدامات لازم انجام شود. همچنین در صورتی که نمای ساختمان برای مدتی طولانی دارای آلودگی و رسوب بماند، در این صورت آلودگی‌ها به بافت نما نفوذ کرده و به آسیب دائمی سطوح منجر می‌شود. به بیانی دیگر، با گذشت زمان، آلودگی سطح نما بر اثر بارش باران‌های اسیدی به داخل سنگ نفوذ کرده و پس از نفوذ به عمق سنگ، نمی‌توان آن‌ها را از بین برد و همین امر در نهایت به تخریب نما منجر می‌گردد.

علاوه بر تثبیت جرم و رسوب در سطح نما، در برخی از سطوح همچون نماهای کامپوزیتی یا شیشه‌ای، سطح نما دچار خط و خش‌های بسیار شده و در عین حال می‌تواند بسیاری از گرد و غبارهای محیط را به خود جذب نماید. با گذر زمان، سطح نما کدرتر شده و همین امر سختی پاکسازی آن را افزایش می‌دهد و در نهایت قیمت نماشویی را نیز افزایش می‌دهد.

کاملا بدیهی است که نماشویی ساختمان یک کار کاملا تخصصی بوده و نیازمند تجربه بسیار بالای مجری و اجرا کننده می‌باشد. بنابراین، حتما پیش از هر گونه استفاده از خدمات نماشویی، بایستی به دنبال یک تیم متخصص و خبره در این زمینه باشید.

نماشویی
نماشویی

شستشوی نما

دلیل اهمیت نماشویی ساختمان

کاملا روشن است که یک ساختمان دارای نمای تمیز نسبت به ساختمانی کثیف و دارای نمای آلوده، جلوه‌ای زیباتر دارد. چرا که یک نمای تمیز همواره از درخشندگی خاصی برخوردار بوده و توجه افراد را به خود جلب می‌کند. نمای زیبا را می‌توان حتی عامل مهمی در افزایش ارزش ملک شما در نظر گرفت! بنابراین اگر که به دنبال ارتقای ارزش ملک خود می‌باشید، حتما از خدمات نماشویی ساختمان با طناب بهره‌مند شوید.

بهترین زمان برای اجرای خدمات نماشویی

به طور حتم این سوال برای شما نیز پیش آمده است که بهترین زمان استفاده از خدمات نماشویی ساختمان، چه زمانی می‌باشد؟ در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که اگر از نظر فصلی بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، بهترین زمان، فصل بهار و تابستان می‌باشد. اما گر از نظر بازه زمانی بخواهیم پاسخ دهیم، بسیاری از متخصصین بر این باورند که بهتر است نمای یک ساختمان حداقل سالی یکبار پاکسازی شده و رسوبات و آلاینده‌های آن زدوده شود. البته در برخی از نماها همچون نمای ساختمان‌های کامپوزیتی بهتر است که هر شش ماه یکبار از خدمات نماشویی استفاده به عمل آید. اما در نماهایی همچون نماهای آجری و نماهای سنگی، سالی یک بار نیز کافی می‌باشد. در نظر داشته باشید که استفاده از خدمات نماشویی در بازه‌های زمانی مشخص، از نفوذ جرم و رسوب به بافت نما جلوگیری کرده و موجب می‌شود که نمای سازه همواره نو و تمیز بماند.

تاثیر نماشویی و نقاشی نمای ساختمان
تاثیر نماشویی و نقاشی نمای ساختمان

شستشوی نما

از دیگر فواید شست و شوی منظم نمای ساختمان می‌توان به این نکته اشاره کرد که با شست و شوی مرتب در بازه‌های زمانی مشخص، با توجه به آنکه آلودگی بسیاری بر روی سطوح باقی نمی‌ماند، قیمت نماشویی ساختمان بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

بعد از نماشویی و رنگ آمیزی نمای ساختمان
بعد از نماشویی و رنگ آمیزی نمای ساختمان

نحوه انجام نماشویی با استفاده از داربست

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های نماشویی، نماشویی با استفاده از داربست می‌باشد. حدودا 20 سال پیش جهت زدودن آلودگی و رسوبات از نمای ساختمان، از این روش استفاده می‌گشت. اما امروزه نماشویی با داربست از کاربرد گسترده‌ای برخوردار نمی‌باشد و تنها در ساختمان‌های کم ارتفاع و یا در شرایطی که به هر دلیلی امکان استفاده از راپل کاری وجود ندارد، از آن استفاده می‌شود. شایان ذکر است که نماشویی با استفاده از داربست علاوه بر اینکه نسبت به سایر روش‌های نماشویی از خطرات بالاتری برخوردار می‌باشد، از نظر هزینه نیز برای مشتری مقرون به صرفه نمی‌باشد. چرا که در این روش، مشتری بایستی هزینه‌های اجاره داربست را نیز پرداخت نماید.

همانطور که به آن اشاره گردید، این روش در گذشته از روش‌های بسیار محبوب و پرتقاضا بود. اما پس از گذشت سال‌ها و شکل گیری روش راپل‌کاری، محبوبیت خود را از دست داده و روش نماشویی با طناب جایگزین آن گردید.

مدت زمان اجرای خدمات نماشویی

از دیگر سوالات پرتکرار حوزه شستشوی نمای ساختمان، مدت زمان اجرای خدمات و بازه زمانی تکمیل آن می‌باشد. در پاسخ به این سوال لازم به توضیح است که مدت زمان تکمیل فرایند شست و شوی نما بسته به میزان تمیزی و یا کثیفی نمای ساختمان و همچنین ارتفاع و متراژ نمای ساختمان، متغیر می‌باشد. با این حال، زمان حدودی جهت تکمیل خدمات نماشویی ، به طور تقریبی برابر با دو تا سه روز می‌باشد.

شرکت نماشویی الو استادکار

در پایان لازم به یادآوری است که شرکت نماشویی الو استادکار، از جمله شرکت‌های با سابقه در ارائه خدمات مربوط به شست و شوی نمای ساختمان بوده و بیش از دو دهه است که در این زمینه فعالیت می‌کند. این شرکت را می‌توان از نخستین شرکت‌هایی دانست که خدمات مربوط به شست و شوی نما با استفاده از طناب را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. خوب است بدانید که این مجموعه از زمان آغاز به کار خود توانسته است رضایتمندی بسیاری از مشتریان را برای مجموعه خود به ارمغان آورد. شعار اصلی این مجموعه، جلب تعهد و وفاداری مشتریان از طریق ارائه خدماتی با بهترین کیفیت به آن‌ها می‌باشد. در نظر داشته باشید که تمامی متخصصین این مجموعه از دانش و تجربه لازم در حوزه نماشویی برخوردار بوده و به منظور افزایش بازدهی و کیفیت فرایند شست و شوی نما، استراتژی‌های مختلفی را به هنگام عملیات اجرایی به کار می‌گیرند.

اهمیت بیمه شدن پرسنل در عملیات شستشوی نما

با توجه به اینکه عملیات شستشوی نما در ارتفاع بالا صورت می گیرد، باید در نظر داشت که این کار با خطرهایی نیز همراه است. بنابراین مسئله بیمه شدن پرسنل در این کار از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از کارفرمایان به دلیل ترس از وقوع اتفاق برای کارگران و عدم توانایی پرداخت هزینه های درمانی، از انجام این کار سر باز می زنند. با مراجعه به مجموعه ارتانو نیاز به نگرانی در این باره نیست، چرا که این شرکت تمامی پرسنل خود را بیمه کرده است. به علاوه در تمامی قرار دادهای کاری این مجموعه درج شده که کارفرما هیچ مسئولیتی در قبال اتفاقات پیش آمده نخواهد داشت. بنابراین می توانید با آرامش خاطر از این مجموعه برای شستشوی نما ساختمان خود کمک بگیرید.

پادکست نماشویی ساختمان

در صورتی که برای خواندن مطالب ارائه شده در این بخش از فرصت کافی برخوردار نمی‌باشید، پیشنهاد می‌کنیم از طریق گوش دادن به پادکست زیر، اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

رایج‌ترین سوالات مشتریان در زمینه شست و شوی نما

 • قیمت فرایند شست و شوی نما به چه میزان می‌باشد؟ قیمت این فرایند، بر اساس متراژ ساختمان و همچنین میزان آلودگی و رسوبات تثبیت شده بر روی سطوح نما تعیین و محاسبه می‌گردد.
 • نماشویی به چه صورت انجام می‌گردد؟ این فرایند با استفاده از داربست و یا با استفاده از طناب برای مشتریان قابل انجام است.
شرکت نماشویی ساختمان
شرکت نماشویی ساختمان

شستشوی نما

ساختمان مناسب برای نماشویی دارای چه خصوصیت هایی می باشد؟

نماشویی خدماتی کارشناسی و تخصصی می باشد. نماشویی ساختمان به صورت استراتژی های گوناگون و متفاوتی انجام می شود. شاید برای شما سوال پیش آید که چه ساختمان هایی نیاز به نماشویی دارند؟ ما در ادامه این مطلب می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

به طور کلی و در یک توضیح مختصری باید گفت که هیچ گونه محدودیتی در انجام خدمات نماشویی ساختمان وجود ندارد. پس انجام آن برای تمام ساختمان ها امکان پذیر است حتی می‌ توان گفت که همه ساختمان ها به این خدمات احتیاج دارند.

جنس مصالح استفاده شده در نمای ساختمان ها نسبت به گذشته بسیار متفاوت تر شده است. زیرا نمای ساختمان مدرن تر شده و تکنولوژی پیشرفت کرده است.

نماشویی ساختمان
نماشویی ساختمان

جنس مصالح انواع نمای ساختمان در خدمات شستشو

همان طور که گفتیم شستشوی نما و نماشویی کاری بسیار تخصصی می باشد پس شخصی که قرار است این کار را انجام دهد باید آشناییت کامل را با جنس مصالح انواع نماهای ساختمان داشته باشد. زیرا او باید با توجه به جنس مصالح نمای ساختمان بتواند به آسانی نظافت نما را انجام دهد که علاوه بر این شناخت باید تخصص و تجربه کافی را داشته باشد.

شاید برای شما سوال پیش آید که منظور از مصالح و جنس نما چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در بررسی انواع ساختمان ها متوجه می ‌شوید که نمای آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت می باشند. مثلا بعضی از نما ها تیشه ای، شیشه ای و سنگی است. به همین دلیل فرد متخصص کار نظافت باید با انواع آن ها آشنا باشد تا بتواند در خدمات شست و شو به نحو احسن کارش را انجام دهد.

در نماشویی، ساختمانی مناسب است در شست و شوی نمای آن محدودیتی نباشد و با هر نظافت نما مثل اولش تمیز شود. پس با توجه به این توضیحات باید دقت کنید که مصالح انتخابی شما هیچ محدودیتی در شستشو نداشته باشند.

نماهای شیشه ای و سنگی از نما هایی می باشند که برای نماشویی ساختمان بسیار مناسب اند. علاوه بر این با توجه به کاربرد و جذابیتی که دارد در بیشتر ساختمان ها استفاده شده اند.

نماشویی ساختمان
نماشویی سطح سنگی

نمای سنگی و شیشه ای برای نماشویی ساختمان به این علت مناسب هستند که از استقامت بسیار بالایی برخوردار می باشند. همچنین سطوح شیشه ای و سنگی هیچ محدودیتی در انجام شست و شو ندارند و با حداقل ترین هزینه و زمان نظافت آن ها انجام می شود.

آلودگی و جرم ها زمان زیادی می برند تا به خورد سطوح سنگی سرایت کنند زیرا این سطوح استقامت بسیار بالایی دارند پس با این حساب اگر اجرای نماشویی آن به موقع باشد نمای سنگی همیشه تمیز و بدون آلودگی باقی می ماند.

اگر سطوح شیشه‌ ای آلوده شوند بر روی سطح آن خرابی به وجود نمی آید. زیرا امکان سرایت آلودگی و جرم ها به خورد شیشه وجود ندارد. پس اگر سطوح شیشه ای را نیز مانند سطوح سنگی به موقع و به درستی شست و شو دهید، همیشه سطح آن براق و تمیز باقی می ماند.

قیمت نماشویی در مجموعه الو استادکار چقدر است؟

مجموعه ارتانو سالهاست که در زمینه نماشویی فعالیت می کند. این مجموعه در تلاش است تا بهترین خدمات را با نازل ترین قیمت به شما مشتریان عزیز ارائه کند. اگر قصد بهره مندی از خدمات نماشویی با بهترین قیمت را دارید، به شما توصیه می کنیم به مجموعه ارتانو مراجعه کنید. این مجموعه در تلاش است تا با ارائه قیمت نماشویی به صرفه، در جلب رضایت مشتریان خود گامی محکم بردارد. کیفیت انجام کار، ارائه قیمت مناسب، مسئولیت پذیری بالا و… از مهم ترین ارکان استقبال از این مجموعه به شمار می روند.

نتیجه

نماشویی ساختمان با دسترسی راپل باعث بهبود امکانات و قابلیت‌های پاکسازی نما می‌شود. با دسترسی آسان به مناطق دورافتاده، انجام پاکسازی دقیق‌تر و جزئی‌تر، افزایش سرعت و کارآیی، کاهش هزینه‌ها و بهبود نتایج نهایی، استفاده از این روش نوین به عنوان یک گزینه مطلوب در پاکسازی نماهای ساختمانی محسوب می‌شود. با توجه به مزایا و مزیت‌های ذکر شده، توصیه می‌شود که ساختمان‌داران و مدیران تأسیسات از این روش پیشرفته در پاکسازی نماهای ساختمان استفاده نمایند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

استادکار
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

‫5 نظر

 • علیزاده گفت:

  نماشویی ساختمان توسط تیم الواستادکار واقعا حرفه ای و متفاوت بود ممنون از مدیریت خوب شرکت جناب مهندس بهاری

  • استادکار گفت:

   با سپاس از نظر خوب شما ، ما همواره در آموزش هرچه بهتر تکنسین های نماشویی ساختمان و کاردر ارتفاع میپردازیم و این وظیفه ماست .

 • قنبرزاده گفت:

  از خدمات نماشویی شرکت معروف و معتبر الو استادکار استفاده کردم عالی بود ممنونم

 • ایمانی گفت:

  سلام ممنون از خدمات نماشویی خوب و با کیفیت شما

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button