استعلام قیمت تماس با ما

0912-6358721

اجرای انواع خط کشی پارکینگ و عوامل موثر بر قیمت آن

خط کشی پارکینگ به عنوان یکی از مهم ترین خدمات مجموعه الو استادکار شناخته می شود. ما در این مجموعه می توانیم پارکینگ های شما را در بالاترین کیفیت ممکن خط کشی کنیم. البته امکان ترمیم خط کشی های پاک شده در پارکینگ های قدیمی نیز در مجموعه ما وجود دارد. در مجموعه ما ابتدا کارشناسان ماهر، محیط پارکینگ شما را بررسی کرده و مناسب ترین نوع خط کشی را مشخص می کنند. سپس تیم عملیاتی، با استفاده از ابزارها و رنگهای مناسب، عملیات خط کشی را انجام می دهد.

مجموعه الو استادکار علاوه بر خط کشی پارکینگ در زمینه طراحی جایگاه معلولان و شماره گذاری جایگاه ها نیز فعالیت می کند. پرسنل حرفه ای و با تجربه ما، حین انجام کار تمامی اصول و استانداردهای لازم را در نظر می گیرند. بنابراین با استفاده از خدمات مجموعه ما می توانید علاوه بر زیبا سازی محیط پارکینگ، یک امنیت فوق العاده برای وسایل نقلیه و افراد پیاده نیز ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد خط کشی پارکینگ و کاربردهای منحصر به فرد آن به شما توضیحاتی دهیم. پس اگر قصد اجرای خط کشی در پارکینگ خود را دارید، می توانید با مطالعه این محتوا، اطلاعات خود را در مورد این کار افزایش دهید.

خط کشی پارکینگ - تجهیزات پارکینگ آرن

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ های عمومی و خصوصی در تهران و کرج

مسئله خط کشی پارکینگ در شهرهایی مثل تهران و کرج از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به طور کلی در شهرهای شلوغ، پیدا کردن یک محل پارک مناسب برای خودرو، به عنوان یک مسئله جدی تلقی می شود. در شهرهای کوچک آپارتمان ها واحدهای کمتری دارند و یک پارکینگ برای تمامی واحد ها کافی است. اما در یک ساختمان با چندین واحد، نمی توان به راحتی برای تمامی واحدها یک محل پارک مناسب پیدا کرد. شهرهای تهران و کرج، به عنوان شلوغ ترین شهرهای ایران شناخته می شوند. به همین دلیل بهتر است با رعایت اصول خط کشی، ظرفیت و میزان بهره وری از پارکینگ را افزایش دهیم.

در شهرهای تهران و کرج، بعضی از ساختمان ها در محوطه پارکینگ برای تمامی واحدها جای پارک ندارند. در این ساختمان ها معمولا در فضای بیرونی، یک محوطه برای پارک خودرو در نظر گرفته می شود. خط کشی پارکینگ برای این محوطه، می تواند به افزایش بهره وری از محیط و حفظ حریم شخصی هر فرد کمک کند.

معرفی انواع خط‌کشی پارکینگ برای خودروها

همان طور که در بخش های اولیه محتوا گفته شد، خط کشی پارکینگ فقط منحصر به فضای پارکینگ نیست. بلکه می تواند در فضای بیرونی ساختمان، پیاده روها، خیابان ها و… نیز اجرا شود. خط‌کشی پارکینگ در انواع مختلفی انجام می شود. در واقع با توجه به محل مورد نظر برای خط کشی، ممکن است نوع خط کشی دچار تغییراتی شود. معمولا نوع خط کشی بر اساس عواملی مثل متراژ محل مورد نظر، تعداد جایگاه مورد نظر، طول و عرض محل، میزان رفت و آمد و… تعیین می شود. شما می توانید در فضاهای مختلف اداری، مسکونی، تجاری و… این کار را عملیاتی کنید و از مزایای آن بهره ببرید. معمولا در اکثر ساختمان ها، خط‌کشی پارکینگ در آخرین مرحله پس از ساخت انجام می شود. متاسفانه بسیاری از افراد نیز این مسئله از جدی نگرفته و از اجرای خط کشی در پارکینگ چشم پوشی می کنند.

خط کشی پارکینگ - پی پل سازان

قیمت خط کشی پارکینگ

دلایل اجرای خط کشی پارکینگ در منازل مسکونی و پارکینگ های عمومی سطح شهر

شاید به این مسئله فکر کنید که خط کشی پارکینگ چه کاربرد و مزایایی دارد؟ اصلا چرا باید این خط کشی را برای پارکینگ ها انجام دهیم؟ در ذیل به برخی از مهم ترین مزیت های حاصل از این کار اشاره کرده ایم.

 • با خط کشی پارکینگ می توانید از وقوع دعوای احتمالی بر سر جای پارک در محیط ساختمان جلوگیری کنید.
 • این کار باعث استفاده بهینه و حداکثری از محیط پارکینگ خواهد شد. در واقع با انجام این عملیات می توانید بازده پارکینگ مجموعه خود را افزایش دهید.
 • با خط کشی پارکینگ می توان به حفظ حریم شخصی افراد کمک کرد. در واقع این خط کشی ها مانع تجاوز اشخاص به جایگاه همسایه های دیگر خواهد شد.
 • خط کشی در پارکینگ به عبور و مرور بهتر خودروها کمک کرده و از بروز تصادف جلوگیری خواهد کرد.
 • با استفاده از این عملیات می توان از تجمع بی دلیل خودروها جلوگیری کنید.
 • خط کشی پارکینگ می تواند یک منبع مناسب برای پیگیری آمار خودروها باشد.

طراحی خط‌کشی پارکینگ و عملیاتی کردن آن

فرقی نمی کند که پارکینگ شما دارای ظرفیت 3، 30 یا 300 خودرو باشد. مجموعه الو استادکار تلاش می کند تا با رعایت اصول خط کشی پارکینگ و استفاده از بهترین متدهای خط کشی، بیشترین بازدهی از فضای پارکینگ را برای شما به ارمغان آورد. به علاوه در طراحی این خطوط، رنگ نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. رنگ های انتخاب شده برای طراحی خطوط باید دارای کیفیت بالایی باشند. نوع و رنگ کار با توجه به نوع کفپوش پارکینگ و میزان عبور و مرور خودرو تعیین می شود.

خط کشی و رنگ آمیزی پارکینگ - گروه صنعتی سپاهان

هزینه خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ در کلان شهرها و شهرهای شلوغ

در شهرهای شلوغ و کلان شهرها به دلیل ازدیاد خودرو، نیاز به پارکینگ در سطح شهر به عنوان یک مسئله جدی تلقی می شود. معمولا در این شهرها گوشه خیابان های پر تردد خط کشی هایی طراحی و اجرا می شود. در این صورت خودرو ها می توانند به صورت منظم پارک شوند. این خط کشی ها بیشتر در کنار بیمارستان ها، دانشگاه ها، و مدرسه ها دیده می شود. این مکان ها معمولا روزانه مورد رفت و آمد زیادی قرار می گیرند. پس با طراحی و خط کشی پارکینگ در مجاورت این مکان ها، می توان به پارک بهتر و جلب رضایت مراجعین کمک کرد.

استفاده از خط کشی در فضای کارخانجات و سوله ها

خط کشی پارکینگ در کارخانه ها و سوله ها نیز دارای اهمیت زیادی است. در چنین مکان هایی معمولا اجناس تولید شده، دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی و… نگهداری می شوند. برای نظم و ترتیب بخشیدن به اجناس، دسترسی آسان تر به آن ها و زیبا تر کردن محیط کارخانه معمولا از خط کشی استفاده می کنند. خط کشی کارخانجات و سوله ها باعث افزایش بازدهی فضا نیز خواهد شد. به همین دلیل بسیاری از کارخانجات برای بهره وری بیشتر از محیط کاری از خط کشی استفاده می کنند.

رنگ خط کشی پارکینگ و جایگاه های تعیین شده برای خودرو

در هنگام خط کشی پارکینگ معمولا از رنگ های زرد و سفید استفاده می شود. نوع رنگ نیز معمولا بر اساس جنس کفپوش انتخاب می شود. باید بگوییم که از خط کشی در مکان های دیگری نیز می توان استفاده کرد. برای مثال می توان با خط کشی در جلوی مدرسه ها از وقوع خطرات احتمالی جلوگیری کرد. معمولا در این مواقع برای هشدار از نگ های گرمی مثل سرخ استفاده می شود. رنگ های خط کشی مخصوص پارکینگ معمولا در دو نوع دو جزئی و تک جزئی تولید می شوند. هر یک از این رنگ ها ویژگی ها و خصوصیاتی دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

معرفی رنگ تک جزئی سرد برای خط‌کشی پارکینگ

رنگ های تک جزئی مخصوص خط کشی پارکینگ در دو رنگ سفید و زرد تولید می شوند. معمولا قدرت پوشش دهی این رنگ ها حدود 320 گرم بر مترمربع است. البته این مقدار برای لایه هایی با ضخامت 200 میکرومتر تعریف شده است. این رنگ های سرد حدود 75 درصد قدرت بازتاب دارند. این رنگ ها پس از خط کشی، حدود 5 تا 10 دقیقه زمان برای خشک شدن سطحی نیاز دارند. برای خشک شدن کامل این رنگ ها نیز حدود 2 الی 4 ساعت زمان کفایت می کند. البته باید دقت کنید که نوع کفپوش پارکینگ نیز در سرعت خشک شدن رنگ تاثیر دارد. به طور کلی بهتر است حدود 24 ساعت زمان دهید تا رنگ ها به صورت کامل خشک شوند.

رنگ ترافیکی | فروشگاه ابزار سیتی

رنگ خط کشی پارکینگ

رنگ خط کشی پارکینگ گرم دو جزئی

از دیگر رنگ های مخصوص خط کشی پارکینگ می توان به انواع گرم و دو جزئی اشاره کرد. این رنگ ها در دو نوع زرد و سفید تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. ضخامت طراحی این خط کشی ها نیز حدود 3000 تا 5000 میکرومتر است. زمان لازم برای خشک شدن این نوع رنگ از 20 دقیقه تا 24 ساعت متغیر است. در خط کشی با استفاده از این رنگ ها، رطوبت سطحی و دمای محیط مهم است. میزان رطوبت سطحی باید زیر 5 درصد و دمای محیط نیز باید حدود 5 تا 45 درجه باشد. در غیر این صورت، رنگ به صورت کامل به سطح نمی چسبد.

این رنگ ها معمولا در دو نوع پلی اورتان و اپوکسی تولید می شوند. این رنگ ها مقاومت بسیار زیادی دارند و برای خط کشی پارکینگ و سایر محیط ها مناسب هستند. این رنگ ها مقاومت زیادی در مقابل سایش و خوردگی از خود نشان می دهند. به علاوه به سرعت خشک می شوند. به همین دلیل به عنوان محبوب ترین رنگ های مناسب خط کشی پارکینگ شناخته می شوند.

معرفی تجهیزات مناسب برای خط کشی

دستگاه ها و تجهیزات زیادی برای خط کشی پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین این دستگاه ها می توان به ماشین های رنگ زنی دستی، ماشین های خط کشی سرد، دستگاه های رنگ پاک کن، ماشین های خط کشی فرودگاه، ماشین های خط کشی مخصوص عابر پیاده و… اشاره کرد. این دستگاه ها می توانند به صورت افقی، عمودی، ممتد، اریب و منقطع عملیات خط کشی را انجام دهند.

خط‌کشی پارکینگ | خط کشی جایگاه خودرو | بنای ماندگار

خط کشی پارکینگ معلولین

انواع روش های خط‌کشی پارکینگ

روش های مختلفی برای خط کشی پارکینگ وجود دارد. هر یک از این انواع دارای خصوصیات و ویژگی هایی خاص هستند. یکی از این انواع، خط کشی به صورت موازی است. این نوع خط کشی معمولا در فضاهایی مانند کنار خیابان، مکان های عمومی و… مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر انواع خط کشی می توان به خط کشی های عمودی اشاره کرد. این نوع خط کشی بیشتر برای پارکینگ های طبقاتی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع خط کشی به راننده کمک می کند تا راحت تر از این پارکینگ ها خارج شود. آخرین نوع خط کشی نیز مورب است. در خط کشی مورب امکان بروز خطر تصادف کمتر است. این خط کشی ها بیشتر در کنار پارک ها و مراکز تفریحی طراحی و اجرا می شوند.

انواع خط کشی پارکینگ یکی از کارهایی است که در مراحل آخر ساخت هر ساختمان انجام می شود. بهتر است ساختمان های تجاری و مسکونی دارای پارکینگ، دارای خط کشی باشند. این مسئله از چند نظر دارای اهمیت است. تامین امنیت افراد پیاده، تامین امنیت خودروها هنگام ورود به پارکینگ و خروج از آن، حفظ حریم شخصی و… از مهم ترین دلایل اهمیت انواع خط کشی پارکینگ به شمار می روند. خط کشی های پارکینگ در انواع مختلفی طراحی و اجرا می شوند. البته این انواع متنوع هر کدام کاربردها و قابلیت هایی دارند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

خط کشی جایگاه های ویژه معلولین و جانبازان

در هنگام خط کشی پارکینگ معمولا جایگاه ویژه ای برای معلولین و جانبازان نیز در نظر گرفته می شود. این جایگاه ها باعث می شود تا این افراد بتوانند ماشین های خود را به راحتی پارک کنند. پارکینگ های طراحی شده برای معلولین معمولا دارای دو بخش است. یک بخش برای پارک خودرو در نظر گرفته شده و با علائم خاص نشانه گذاری می شود. بخش دیگر نیز برای تسهیل در رفت و آمد پیاده این افراد طراحی خواهد شد.

هزینه خط کشی پارکینگ چقدر است؟

یکی از مهم ترین چالش هایی که هنگام خط کشی پارکینگ ذهن شما را به خود مشغول می کند، هزینه های مربوط به آن است. قیمت خط کشی پارکینگ چقدر است؟ برای پاسخ دادن به این سوال مهم نمی توانیم یک قیمت ثابت و مشخص تعیین کنیم. در واقع عوامل زیادی در تعیین قیمت این کار دخیل هستند. معمولا قبل از انجام کار، یک کارشناس خبره در محل انجام پروژه حاضر می شود و شرایط مختلف محل را مورد بررسی قرار می دهد. از مهم ترین نکاتی که مورد توجه کارشناس قرار می گیرند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متراژ و مساحت پارکینگ
 • نوع کفپوش محل
 • میزان رفت و آمد
 • ظرفیت لازم برای پارک خودرو

کارشناس شرکت خط کشی پارکینگ با بررسی این شرایط هزینه تقریبی کار را به شما اعلام می کند. برای تعیین هزینه نهایی، عوامل دیگری را نیز باید در نظر گرفت. نوع رنگ مورد استفاده برای خط کشی، روش اجرای خط کشی و… از مهم ترین عوامل تعیین نهایی قیمت این عملیات به شمار می روند.

معرفی مجموعه الو استادکار برای خط کشی پارکینگ و طراحی جایگاه

مجموعه الو استادکار به عنوان یکی از بهترین و با تجربه ترین گروه ها در زمینه خط کشی پارکینگ شناخته می شود. این مجموعه برای خدمت به مشتری از بهترین و پیشرفته ترین ابزارها استفاده می کند. متریال های مورد استفاده در این مجموعه نیز از کیفیت بالایی برخوردارند. این مجموعه دارای پرسنلی با تجربه و آگاه است که در حین اجرای عملیات، تمامی اصول فنی را رعایت می کنند تا کاری با کیفیت و استاندارد به شما تحویل دهند. نکته جالب توجه در مورد مجموعه ما، قیمت ارائه خدمات است. مجموعه ما تلاش می کند خدمات خود را با بهترین قیمت ممکن به مشتری عرضه کند. بنابراین با استفاده از خدمات این مجموعه می توانید خط کشی پارکینگ را در کیفیت بالا و با قیمتی به صرفه انجام دهید.

خط کشی پارکینگ | خط کشی جایگاه خودرو | قیمت خط کشی پارکینگ

تجهیزات لازم برای خط کشی پارکینگ

اشکال مختلف در خط کشی پارکینگ و کاربرد آن ها

همان طور که گفته شد انواع خط کشی پارکینگ دارای کاربردهای مختلفی هستند. به طور کلی، 3 روش برای خط کشی پارکینگ های مختلف وجود دارد. پیش از اجرای خط کشی، باید یک کارشناس الو استادکار از محل پارکینگ شما دیدن کند. کارشناس با توجه به گزینه هایی مثل متراژ پارکینگ، تعداد واحدها، میزان رفت و آمد و… یک روش مناسب برای خط کشی پارکینگ به شما پیشنهاد می کند.

نوار خط کشی - عمران بهساز پارس

خط کشی پارکینگ

 • خط کشی پارکینگ به صورت عمودی: خط کشی عمودی به عنوان یکی از انواع خط کشی پارکینگ شناخته می شود. این خط کشی بیشتر برای پارکینگ های شلوغ مانند پارکینگ های عمومی استفاده می شود. در این روش طراحی، شکل محل پارک هر خودرو مشابه حرف T دیده می شود. فضای گوشه پارکینگ نیز مشابه حرف L است. در این نوع خط کشی، عرض هر بخش باید حداقل 2 متر و 40 سانتی متر باشد. هر هر بخش نیز با توجه به متراژ پارکینگ می تواند تا 5 متر متغیر باشد.
 • خط کشی پارکینگ به صورت عرضی یا افقی: این روش از انواع خط کشی پارکینگ بیشتر برای پارکینگ هایی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای فضای کمی هستند. البته برخی از پارکینگ های فضای باز نیز از این روش برای خط کشی استفاده می کنند. در این روش طول هر بخش تقریبا 6 متر و عرض آن حدود 2 متر در نظر گرفته می شود.
 • خط کشی مورب پارکینگ: از دیگر انواع خط کشی پارکینگ می توان به خط کشی مورب اشاره کرد. این خط کشی در پارکینگ هایی شلوغ با فضای کم انجام می شود. به علاوه در شهر بازی ها، پارکینگ های خیابانی و… نیز از این نوع خط کشی استفاده می شود. عرض هر بخش در این روش، تقریبا 2 متر و طول آن تا 6 متر متغیر است.

اهمیت رنگ ها در انواع خط کشی پارکینگ

انواع خط کشی پارکینگ در ایجاد امنیت برای رفت و آمد نقش ویژه ای ایفا می کنند. اولین نکته ای که یک تیم خط کشی پارکینگ باید به آن توجه کند، انتخاب رنگ مناسب می باشد. باید دقت کنید که رنگ مورد استفاده حتما از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد. رنگ های مورد استفاده برای خط کشی پارکینگ باید در مقابل سایش، فرسایش، عوامل محیطی و… از خود مقاومت بالایی نشان دهند. به این رنگ ها، رنگ ترافیکی گفته می شود.

رنگ های ترافیکی به طور کلی به دو دسته دو جزئی و تک جزئی تقسیم می شوند. رنگ های دوجزئی ضخامت و کیفیت بیشتری نسبت به نمونه های تک جزئی دارند. بنابراین بهتر است در پارکینگ های پر رفت و آمد از این رنگ ها استفاده کنید. رنگ های تک جزئی در نمونه های سفید و زرد و رنگ های دو جزئی فقط در نمونه های سفید تولید می شوند.

خط کشی پارکینگ

انواع روش های اجرای خط کشی پارکینگ

در انواع خط کشی پارکینگ از رنگ زرد برای خط کشی محوطه کلی پارکینگ و از رنگ سفید برای شبکه بندی جایگاه های پارکینگ استفاده می شود. شرکت های مجری خط کشی پارکینگ برای انجام این کار از ابزارهای مختلفی مثل قلم مو، ماشین های رنگ زنی و یا غلتک استفاده می کنند. یک نکته مهم در اجرای خط کشی پارکینگ این است که سطح پارکینگ باید عاری از آلودگی و چربی باشد. در غیر این صورت خاصیت چسبندگی رنگ و کیفیت کار کاهش می یابد. البته برخی از شرکت ها برای انجام این کار از برچسب های مخصوص استفاده می کنند. این برچسب ها چسبندگی و قدرت زیادی دارند. برای اطلاع از قیمت خط کشی پارکینگ باید یک کارشناس، محیط مورد نظر را ارزیابی کند و با توجه به شرایط پارکینگ قیمت نهایی را به شما اعلام نماید.

خلاصه و جمع بندی

انواع خط کشی پارکینگ جهت افزایش امنیت افراد پیاده، خودرو ها و حفظ حریم شخصی انجام می شود. این کار در آخرین مراحل ساخت خانه صورت می گیرد. در این محتوا روش های مختلف خط کشی پارکینگ را مورد بررسی قرار دادیم. یاد گرفتیم که این کار از طریق سه روش قابل انجام است. خط کشی عمودی بیشتر برای پارکینگ های شلوغ مورد استفاده قرار می گیرد. خط کشی های طولی برای پارکینگ های کم جمعیت و خط کشی های مورب نیز برای پارکینگ هایی با فضای کم و جمعیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت خط کشی پارکینگ باید با بررسی کارشناس و با توجه به عوامل مختلف تعیین شود. متراژ پارکینگ، نوع خط کشی، رنگ مورد استفاده و… از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت این کار به شمار می روند. رنگ های مورد استفاده در خط کشی باید از ضخامت و دوام خوبی برخوردار باشند. به رنگ های مخصوص این کار، رنگ ترافیکی گفته می شود.

خط کشی پارکینگ تهران و در تمام ایران

قیمت خط کشی پارکینگ

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

استادکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button