استعلام قیمت تماس با ما

0912-6358721

راپل به چه معناست و راپل کار کیست؟کار در ارتفاع با راپل

راپل چیست؟

کلمه راپل یک واژه لاتینی به معنای نقاط غیر قابل دسترسی (rappell) یعنی قسمت هایی از یک صخره یا یک سازه دست انسان که دور از دسترس ما هست . اما در فرانسوی راپل به معنای یک تکنیک فرود از ارتفاع به کمک طناب های مخصوص می باشد.

راپل کار در تهران ؛ شرکت الو استادکار
راپل کار در تهران ؛ شرکت الو استادکار

انواع روش های کار در ارتفاع و راپل کاری ساختمان

راپل به دو صورت عمده کاربرد دارد که هدف در هردو دسترسی به ارتفاعات و نقاطی هشت که با دیگر روش ها امکان دست یافتن به آن وجود ندارد .

راپل ورزشی

راپل صنعتی

بحث امروز ما روش صنعتی راپل است که در ایران بیشتر در حوزه خدمات ساختمانی کاربرد دارد به ویژه در صنعت نماشویی ساختمان و خدمات محکم کردن نمای ساختمان کاربرد دارد که هم ایمن تر و هم به صرفه تر از سایر روش های دسترسی به نما می باشد .

در دسترسی با طناب راپل بسیاری دیگر از خدمات ساختمانی که قبلا یه کمک داربست ارائه می شده است. اکنون با تکنیک راپل کار قابل انجام هست به ویژه راپل کاران شرکت الو استادکار که دارای مدرک ایراتا از انگلستان می باشند.

راپل کار در تهران

راپل کار صنعتی در تهران ؛ شرکت الو استادکار
راپل کار صنعتی در تهران ؛ شرکت الو استادکار

اگر ساکن تهران هستید یا نیاز فوری به یک طناب کار حرفه ای دارید خیلی سریع می توانید با شرکت الو استادکار تماس گرفته و درخواست راپل کار در تهران کنید با وجود تکنسین ماهر در استان تهران می توانید از خرده کاری تا کار های کلان را با خیالی آسوده به ما بسپارید.

با روش راپل کاری چه خدماتی قابل انجام است ؟

از تکنیک فوق تخصصی راپل کاری برای ارئه انواع خدمات نما قابل عرضه است که در زیر به تنها تعداد محدودی از آنها می پردازیم :

این پنج خدمت از پر تقاضا ترین خدماتی است که با طناب راپل قابل ارائه است با ما همراه باشید .

می باشد این هایی که خدمت شما معرفی شدند از خدمات بسیار پر تقاضای ما هستند

به دلیل حساسیت کار با راپل تکنسین اجرای خدمات باید یک شخص ماهر و کارآزموده باشد تا بتواند فرآیند انجام خدمات را به درستی و با ایمنی کامل آن را به اتمام برساند به ویژه در خدمات نماشویی که با وجود نازل پر قدرت واترجت راپل کار باید بتواند تعادل خود را به خوبی حفظ کند و هم بتواند به ارائه با کیفیت خدمات بپردازد .

از دیگر خدمات که با تکنیک راپل قابل ارائه است می توان به موارد زیر اشاره کرد :

خدمات نما با راپل کار در تهران توسط شرکت الواستادکار
خدمات نما با راپل کار در تهران توسط شرکت الواستادکار

مزیت کار در ارتفاع (کار با طناب راپل)

دسترسی آسان یا rope access یک روش دسترسی سریع به ارتفاع های مختلف یک سازه بلند یا کوتاه است که در حالت عادی امکان دسترسی به آنها وجود ندارد .

در این روش یک نماکار یا ارتفاع کار ماهر با کمک تونیک و تجهیزات مناسب این کار از ارتفاع های مختلف می تواند کارگاه زده و به جاهای مختلف مثلا یک ساختمتن دسترسی کامل با امنیت کامل داشته باشد .

امکان سریع نصب یا برچیدن کارگاه راپل کاری از دیگر مزیت کار در ارتفاع با طناب است . همچنین صرفه جویی در فضای کارگاهی و اشغال محیط بسیار کم از فضای سازه باعث محبوبیت هر چه بیشتر روش کار در ارتفاع با راپل شده است .

چرا کار در ارتفاع با طناب بهتر از داربست است

کار در ارتفع با داربست سالانه در تهران نزدیک به ۵۰ نفر کشته دارد اما کار در ارتفاع با راپل تاکنون سقوط منجر به مرگ نداشته است .این یعنی نهایت امنیت در کار در ارتفاع که در روش دسترسی با راپل کاملا تامین می شود . استفاده از طناب راپل در ارتفاع مزایای دیگری هم دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

  • امنیت زیاد در هنگام انجام سخت ترین کارها در نما مانند پیچ و رولپلاک نما که برای مقاوم کردن سنگ نما انجام می شود .
  • سرعت بالا و دقت کافی برای اجرای انواع خدمات نما
  • هزینه بسیار کم و مقرون به صرفه نسبت به کار با داربست
  • خطرات نزدیک به صفر برای راپل در صورت استفاده از راپل کار آموزش دیده
  • انجام ۹۰ درصد خدمات مربوط به نمای ساختمان با روش دسترسی آسان

درآمد یا حقوق راپل کار یا طناب کار چقدر است ؟

طبق شواهد ما و تجربه ما یکی‌از پرتکرارترین سئوالاتی که از ما می پرسند این است که درآمد راپل کار ساختمان چقدر است ؟ این سئوال ناشی از سختی کار و خطرات کار در ارتفاع هست که ناخواسته در ذهن مردم خطور می کند که خب طبیعتا راپل که اینهمه خطر را به جان می خرد باید در آمد بسیار بالایی داشته باشد ، اما باید بگویم که اصلا اینطور نیست و یک راپل کار درآمدی برابر یا حتی کمتر از سایر خدمات ساختمانی دارد و این تنها علاقه راپل کار است که نماکار را به ارتفاع های مختلف می کشاند و باعث می شود خطرات را به جان بپذیرد .

اما توضیح در رابطه با میزان حقوق‌یک راپل‌کار : میزان حقوق و درآمد طناب کار به میزان مهارت و کارهایی است که از او بر می آید بستگی دارد و هرچقدر در کار خود ماهرتر باشد در آمد او بیشتر است برای مثال یک راپل کار با تجهیزات کامل روزانه ۸۰۰ هزار تومان دستمزد میگیرد به اندازه در آمد یک راننده اسنپ !

نماشویی ساختمان توسط راپل کار الواستادکار
نماشویی ساختمان توسط راپل کار الواستادکار

دسترسی آسان با طناب با طناب امروزه در همه جای دنیا کاربرد دارد از جمله برای تعمیرات جزیی در برج ها ، نظافت نمای ساختمان و نیز نظافت و تعمیر انواع دکل ها و کشتی ها و تقریبا تمامی سطوحی که قابل دسترسی با سایر روش ها نمی باشد به راحتی هرچه تمام تر بارطناب راپل قابل دسترسی است .

اگر قسمتی از نمای ساختمان تان شل شده و یا سنگ نما در حال ریزش است یا اگر قطعه الکتریکی برروی ارتفاع غیر قابل دسترس آسیب دیده و نیاز به تعمیر دارد و اینکه می خواهید نمای ساختمان را یک شستشوی اساسی دهید می توانید از خدمات راپل بهره ببرید.

چطور می توانم راپل را یاد بگیرم ؟

یکی‌ از سیوالات پر تکرار دیگر علاقه و تمایل افراد برای یادگیری این حرفه چقدر طول می کشد و چطور می توانیم شروع کنیم ؟

برای اینکه بتوانیم راپل کار شویم ابتدا باید بتوانیم بر ترس خود غلبه کنیم و سپس برای فراگیری آموزش با مربی های راپل کار شرکت الو استادکار تماس بگیرید تا بتوانید در کمترین زمان و با هزینه مناسب این حرفه فوق تخصص را فرا بگیرید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

استادکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button