استعلام قیمت تماس با ما

0912-6358721

نماشویی ساختمان با نانو: رویکرد نوین برای حفاظت و بهبود کیفیت نما

نماشویی ساختمان با استفاده از مواد نانو

نماشویی ساختمان اهمیت بسیاری دارد و با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، مواد نانو جای مواد شستشوی قدیمی را گرفته‌اند. شرکت‌های نماشویی از متریال نانو در فرآیند شستشو استفاده می‌کنند. مواد نانو با استفاده از فناوری نانو ایجاد می‌شوند که به توانایی استفاده از ماده در مقیاس اتم، مولکول و فوق مولکول اشاره دارد. این مواد دارای خواص منحصر به فردی در مقیاس نانو هستند که از آن در ساخت انواع مواد، کالاها و حتی مواد غذایی استفاده می‌شود.

استفاده از مواد نانو در نماشویی ساختمان برخی از خواص زیر را ارائه می‌دهد:

  • افزایش کیفیت بافت و ساختار نما
  • افزایش مقاومت در برابر لکه‌ها
  • عمر طولانی‌تر مواد نانو
  • حفاظت از نما در برابر اشعه‌ی UV
  • از بین بردن انواع ویروس‌ها و قارچ‌ها و خاصیت ضدعفونی کننده
  • مقاومت در برابر نفوذ آب

در فرآیند نماشویی ساختمان با استفاده از متریال نانو، شرکت‌های نماشویی از دو روش استفاده می‌کنند. در روش اول، از مواد شوینده نانو برای تمیز کردن سطح ساختمان و نما استفاده می‌کنند. این مواد نانو دارای قدرت پاک کنندگی بالا بوده و در عین حال سطح را حفظ می‌کنند. در روش دوم، پس از پاک کردن آلودگی‌ها و جرم‌ها، از مواد شوینده عادی استفاده می‌شود و سپس سطح با موادی که با جنس نما و نیازهای مشتری سازگار هستند، پوشش داده می‌شود. این لایه‌ی محافظ باعث می‌شود که نما در برابر آب، چربی‌ها، نور خورشید و خوردگی مقاومت بیشتری داشته باشد.

استفاده از مواد نانو در نماشویی ساختمان

، به خصوص در مناطق رطوبتی، موجب آب گریزی و ضدعفونی سطح نما می‌شود و رشد قارچ‌ها و جلبک‌ها را مهار می‌کند. در شرکت الو استادکار، که خدمات ساختمانی ارائه می‌دهد، می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید و با تیم الو استادکار که دارای تجربه و دانش در زمینه نانو است، همکاری نمایید. تمامی خدمات نانو در الو استادکار دارای دو سال گارانتی می‌باشند.

تاثیرات مهم نانو بر نمای ساختمان

نانومواد یا مواد نانوتکنولوژیک با داشتن ابعاد نانومتری (یعنی یک میلیاردمتر) از ویژگی‌های خاصی برخوردارند که می‌توانند تاثیرات متنوعی بر روی تمیز ماندن نمای ساختمان داشته باشند. در زیر تعدادی از این تاثیرات را بررسی خواهیم کرد:

۱. خواص خودتمیزکنندگی: برخی نانومواد دارای خاصیت خودتمیزکنندگی هستند که به آن‌ها امکان جذب و حذف ذرات آلودگی را فراهم می‌کند. بنابراین، استفاده از این نانومواد در روکش نمای ساختمان می‌تواند منجر به حذف آلودگی‌های سطحی و کاهش نیاز به تمیزی مکرر شود.

۲. ویژگی ضدباکتریایی: برخی نانومواد دارای ویژگی‌های ضدباکتریایی هستند. استفاده از این نانومواد در نمای ساختمان می‌تواند رشد و پراکنش باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها را کاهش دهد و در نتیجه، به تمیز ماندن نمای ساختمان کمک کند.

۳. خاصیت آبگریزی: برخی نانومواد دارای خاصیت آبگریزی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد که به عنوان یک لایه محافظ بر روی سطح نمای ساختمان قرار بگیرند. این لایه محافظ می‌تواند از جذب آب و روغن ورودی به سطح نمای ساختمان جلوگیری کند و در نتیجه، تمیز ماندن آن را آسان‌تر کند.

۴. مقاومت در برابر لکه‌ها و رنگ‌ها: برخی نانومواد دارای خاصیت مقاومت در برابر لکه‌ها و رنگ‌ها هستند. استفاده از این نانومواد در روکش نمای ساختمان می‌تواند جلوی جذب و نفوذ رنگ‌ها و لکه‌ها را بگیرد و نمای ساختمان را به‌طور کلی تمیز نگه دارد.

این تاثیرات تنها برخی از کاربردهای نانومواد در تمیز ماندن نمای ساختمان را نشان می‌دهند و با توجه به پیشرفت روز افزون در حوزه نانوتکنولوژی، می‌توانند تکنولوژی‌های جدیدتری به این منظور توسعه داده شوند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

استادکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button